ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie The Tayne
Autor: Duthoron
Aroma: Ananas v hořké čokoládě, nakvašené švestky.
Chuť: Zpočátku vzdálená smetana, pak intenzivní štiplavost ananasu a ořechy pražící se na pánvi.
Dozvuk: Dlouhý, zrnková káva bez cukru a hořká čokoláda.
Shrnutí: Je zajímavá, trochu drsná (Origin mi přijde takový jemnější), ale příjemně výrazná. Po pár skleničkách se do ní nechá dobře propít a nenudí.

Autor: J.K.Ch
Aroma: Lehká a svěží vůně s výraznými stopami sherry. A ovocná tak jak to umí Glenmorangie. Trošku to kazí zbytečně moc karamelu.
Chuť: Lehká, ale komplexní chuť se stopami ostružin a borůvek náznak hřebíčku a absence jakékoliv dřevitosti, pekanové oříšky a hnědý cukr.
Dozvuk: Šťavnatě sladký a na tak lehkou chuť překvapivě dlouhý doznívající v tónech koření.
Shrnutí: Nejlepší láhev z této ochutnávky. Výrazné sherry ve vůni lehká, ale komplexní chuť a super dozvuk.
Body: 83

Autor: Nethar
WB
Aroma: Ovocně dřevité, mírně nasládlé, vanilka, karamel, časem více medově sládne.
Chuť: Výrazně karamelová, kořenitá.
Dozvuk: Dřevíčko, čokoláda, karamel, chlastík, ale jemná a dobře pitelná.
Shrnutí: Něco mi na ní vadí, nazval jsem to pracovně "příliš karamelu" (a asi jsem se celkem trefil, když čtu recenzi J.K.Ch). Trošku až chlastovitá, blendová. Moc mě nepřesvědčila.

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná lakovanost, zvláštní dřevo, spíše sušší až goldcockovské. nádech vanilky, skořice. nasládlost. sušený ananas a papája. (b.2/3)
Chuť: odpovídá vůni. lakované dřevo, trochu drhne a asvírá. švestkové pecky, medově sladká. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký, medový. skořice, badyán. výrazně sušené meruňky. hřejivý, nahořklost pampeliškového mléka. (b.1/2)
Shrnutí: lehčí, pohodově pitelná. pořadí v trojtestu: Quinta Ruban, Tayne, Tarlogan. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.