ZPĚT

Recenze:

Láhev: Camus Ile de Ré Fine Island Cognac
Autor: Vagabond
Aroma: Na první dojem vystupují jemné ovocné tóny zavařenin a sušeného ovoce. Koňak má díky zrání v lehce pálených dubových sudech nádech mladého, čerstvého dřeva. To celé je ale zahaleno v mlze slaně štiplavých výparů. Není to pro každého a není to prvoplánově podmanivé. Chemici a lékárníci to určitě ocení.
Chuť: Chuť je méně opojná než u vyzrálých vnitrozemských koňaků. Sladkost sadového ovoce není tak hutná a převažují spíše hořké, bylinné chutě. Výsledkem je tak sušší koňak, který má spíše drsnější projev.
Dozvuk: Slané jak mořská voda to rozhodně není, ale vyvolává to podobné, i když mírnější reakce. Projev v krku je tak na koňakové poměry poněkud agresivní. Jakmile ale vlna projde, zůstane na patře příjemně nasládlá hořkost mladého dřeva.
Shrnutí: Na začátku recenze jsem zmiňoval velká očekávání. Camus Ile de Ré je rozhodně cenným sběratelským kouskem a trumfem, kterým překvapíte každého méně zkušeného pijáka koňaku. Vyjímečnost tohoto koňaku je ale i zároveň jeho slabinou. Vůně a chuť můžou dráždit vaše smysly na tolik, že koňak budete radši obdivovat na jeho čestném místě na barové polici než ve sklenici. Jsou dny, kdy mě jeho osvěžující a “jiná” chuť lákají, ale jediná sklenička mi pak zase na nějakou dobu naprosto stačí. Celkový dojem je ale pozitivní. Rodina Camusů si to zkrátka dělá po svém a i za to dávám pár bodů plus.
Body: 79

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.