ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 17 yo 1991 Signatory
Autor: J.K.Ch
Aroma: Je velmi, velmi lehce kouřová, jemně ovocné se stopami vanilkového extraktu.
Chuť: Chuť je sladová, místy působí řídce. Chybí ji plnost. Ovoce se mísí s tóny vanilky.
Dozvuk: V dozvuku vyvstávají tóny čokolády a lehká dřevitá nahořklost.
Shrnutí: V porovnání s Mortlach 16 Yo F&F je to docela nudné pití. Ale sama o sobě je to dobrá whisky.
Body: 82

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Jemně zakouřené, ono celkově je hezky jemné. Dobře, tak teda slaný vývar, když je to Mortlach. Žádná přehnaná voňavka, ani přehnaný kouř, prostě tak akorát.
Chuť: Přechod rašelina/nerašelina, spíš zatuchlé, hodně slané, slaný les.
Dozvuk: Sůl, koření, abych to tak mistrně k něčemu připodobnil, tak je to blended malt z Ledaigu, Caol Ily a Taliskeru :-)
Shrnutí: Možná až budu mít v těle větší nedostatek soli, tak si víc pochutnám, ale i tak zdařilé pití, nejlepší mi na něm přišla vůně. Dovezeno z Whisky festivalu 2016.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Možná opečená jablíčka, v každém případě je ta vůně docela půvabná.
Chuť: Jablíčka, zelená jablíčka. Chuťově mi to připomíná takový jablkový kompot co dělávala babička... rozvařený jabka, možná i hřebíček. Dokonce záblesky medu.
Dozvuk: Jablkový.
Shrnutí: Hodně dobrá whisky, jablka v takové míře jsem ještě nikdy ve whisce necítil.... jo, je to BIOprodukt.
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.