ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilchoman 100% Islay #5
Autor: J.K.Ch
Aroma: Ve vůni působí sladším dojmem než výše zmíněné kolegyně ze stejné palírny. Ale nejen to obecně mi přijde vůně intenzivnější. A rašelinovější. Její charakter je svěží. Projevují se tóny lehkého bílého vína, hroznů. Vanilka mi přijde oproti výše zmíněným potlačená.
Chuť: Trochu víc ovoce, než dávala vůně znát. Kouř a síla jsou příkladné a mladost a mírná drzost patrné. Lékořice a stopy ovocného destilátu.
Dozvuk: Kořeněný, suchý a příjemně dlouhý dozvuk v sobě nese neotřesitelné základy v podobě rašeliny a kouře.
Shrnutí: Výborná whisky z palírny Kilchoman. Svěží, plná a kouřová.
Body: 86

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: jenom umírněné množství rašeliny, vanilka, nasládlý kouř, "jemná vůně"
Chuť: v chuti drsnější
Dozvuk: trochu pneumatikový
Shrnutí: sladší, bourbonovité, v dozvuku řádně rašelinné, akorát nadávkovaná síla - já myslím, že hodně zdařilá kombinace, tyhle Kilchomany zrají správným směrem

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé a zároveň svěží. výrazně suchý a čerstvý A.O., vanilkové záblesky, suchý kouř. (b.2/3)
Chuť: jako ve vůni výrazný suchý A.O., popelavá. lehce nakyslá a nahořklá. řidší. (b.2/4)
Dozvuk: krom kouře, čokoládový, pikantní. (b.1/2)
Shrnutí: 5. místo v kilchomanské MC. 6 nakouřených vzorků. bylo to náročné. než plnohodnotná recenze, spíše hlavní charakterové rysy a pokus o pořadí příjemnosti. tady o původu sudů nemám nejmenších pochybností. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.