ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour A'bunadh batch 35
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: tohle není klasický navoněný Aberlour. Můj první pocit byla nakyslá štiplavost, až později jsem se dopracoval k nějakým oříškům, vaječnému likéru, ale není to nic výrazného, tahle procenta chtějí vodu, která ji více otevře. Je potom voňavější, sladší, ovocnější. Vanilka. Jedná se o takovou tu těžší sladkost, kterou znám třeba z Aberlouru 12y
Chuť: bez vody pro mě žádné velké potěšení, snad jenom, že má příjemnou smetanovou texturu, kterou si podrží i po naředění. Pak se v ní objevuje význačné množství dřevitosti, celkově jde spíše do hořkosti, kterou tentokrát myslím výjimečně v dobrém. Oříšky
Dozvuk: dřevo, kakao, čokoláda, cokoliv to je, je to hořké. Po první ochutnávce jsem byl vysloveně zklamán a kdyby to s ní skončilo, bodování by nedopadlo vůůůbec dobře - nepříjemná hořkost, která mi vůbec nesedla. Ponechal jsem si ji moudře (už jsem holt takový mudrc) na později, kdy jsem měl k dispozici už i #34 a porovnal je vůči sobě. Hořkost ve své nepříjemné podobě už byla pryč, takže to byl snad jenom můj dočasný chuťový výpadek. Podruhé byla nahořklá snesitelně, ve stejném duchu - dřevo, kakao, čokoláda
Shrnutí: v přímém srovnání s 34 u mě tato verze prohrává, přesto je to moc dobré pití. Narozdíl od 34 mi nejenom chutná, ale i voní více s přidanou vodou

Láhev: Aberlour A'bunadh batch 35
Autor: Shargard
Shrnutí: Po prvním přechutání jsem jednoznačně označil 34. S postupem času a přibývajícími přechutnávkami se jazýčka vah vyrovnávaly. No jak asi tušíte dopadlo to nerozhodně. Každá z whisek dominuje něčím jiným a někde jinde a to jsem přesně očekával. Opět se jedná o jedinečný zážitek a důkaz toho, že A´Bunadh si drží skvělý standard.
Body: 90

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.