ZPĚTRecenze:

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Voňavka, nasládlost, lak, leštěnka na nábytek, krém na boty.
Chuť: Žvýkačka Pedro, lak, ovocná sladkost. V chuti uhlazeně jemná.
Shrnutí: Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017, jednalo se o uvítací panák při slavnostním zahájení. Příjemná whisky, i vzhledem k ceně OK.
Body: 81

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: Kobalt
Aroma: Příjemná, sladká. Koření, karamelizované dřevo.
Chuť: Obilná, sladká.
Dozvuk: Koření, sladké dřevo, silně žitný, trochu obilný, sušší, pikantní.
Shrnutí: Zajímavý, pitelný. Se skotskou a normálním JW je dost nepodobný. Rozhodně vyzkoušejte.

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Za ty peníze paráda, hodně pitelná a povedená záležitost. Snad se zde ta obyčejná blendovitost zamaskovala žitným finišem, ale je to ku prospěchu věci. Je voňavý a přesně v takovém množství, v jakém jsem Ameriku ochoten tolerovat. Jsem zvědavý, co bude dál, co přinese Batch 2.

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Hlavní roli sehrává lehčí parfemovaná sladkost. Jde o komplex jemně umělohmotné vanilky, připomínky kukuřičného destilátu, jednoduššího rumu a višňového likéru v hořké čokoládě. Na pozadí lze zaznamenat čerstvé dubové hobliny. Při hlubším nádechu, s nosem těsně u skleničky, registruji náznak sušených bylinek.
Chuť: Nasládle obilná, vanilková, zároveň také nepatrně nahořklá po bylinkách a tmavé čokoládě, na patře maličko mentolová.
Dozvuk: Delší, v počátku hřejivý. Pozůstatky mladého dubového dřeva, koření, později i medu či karamelu.
Shrnutí: Vůně působí nezvykle. Alespoň tedy vezmu-li v potaz skotskou blended whisky tak, jak ji znám. V rámci své intenzity je ale sympaticky sytá, což cením. Stejně tak se jeví v ústech. Dá se říci, že minimálně v těchto ohledech je zajímavější než standardní Red Label. Celkově vzato, není to špatný produkt.

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: frydas
Aroma: Hned po otevření čuch dává tušit amerikána, tudíž se nestydím a nesu si led (je to levný pití, takže se tentokrát za to buranství ani moc nestydím). Hned první co mě zaráží je dost alkoholovej odér, nechám tedy chvilku větrat, po chvilce přivoním znovu, tentokrát o hodně lepší, cítím dub, vanilku, trochu medu, už na vůni nechává znát, že je dost sladká
Chuť: Chutí je překvapivě jemná, znovu už zmíněná vanilka,žito (obilí), bez zředění ledem/vodou dost po polknutí hořkne asi tím dřevem, cítím ještě něco jako pražené oříšky
Dozvuk: Delší, sladký a to až fakt lepivý(ten dozvuk mi uplně nesedí)
Shrnutí: Až překvapivě vysoko hodnotím tento levný blend, který se mi do ruky dostal za cenu 222, což je vlastně i méně než odpornej jeník chodec v červené verzi ... Dle heuréky cena někde kolem 385kč a i za tu cenu bych si jej pravděpodobně koupil znovu, pokud bych neměl plný bar. Pro začátečníka naprosto ideální start, protože nemá šanci urazit, naopak bude chutnat o hodně líp než hospodský klasiky JD,Jameson, Tuleň apod.,přitom cenově je furt níž, proto i ty body. Na cestě mám ještě Millstone 12y sherry cask, což je sice podstatně jiná kategorie, ale moc se na ni těším,

tak sem potom nahodím info také :) PS: Jak vkládáte ty obrázky? já to zkouším přes url a alt+p, ale neukazují se
Body: 80

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: lalos
WB
Aroma: Už z dálky jde poznat americký styl. Intenzivní sladkost, vanilka, pražené mandle, něco jako hodně starý olej v zemědělské opravně traktorů
Chuť: Nebezpečně pitelná, opět velký vliv vanilky a výrazný kokos. Karamel a pomerančová slupka. Ne tak intenzivní jako pravá režná.
Dozvuk: Sladký, exotický. Pro mě jasná piňa colada, troška zázvoru, prakticky jen sladkost, žádná hořkost.
Shrnutí: Za cenu lehce převyšující Red Label je to skoro povinnost ji vyzkoušet a pro mě aspiruje na titul nejlepší levná whisky pro začátečníky, i když není úplně typická. Skvělá do letního drinku i čistá. Mám sladké rád a tento blend mě od prvního hltu zaujal.

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 1 Red Rye Finish
Autor: xenopus
WB
Aroma: Štiplavá, alkoholová, vpravdě americká (byť postrádám klasickou bourbonovou žvejkačku). Rozpouštědla, dubové sudy, obilí; vanilka, koření, dřevní pryskyřice.
Chuť: Příjemná, zprvu hezky hladká a sladká, pak se projeví dřevo a trochu zdrsní. Obilí, dřevo, kytičky, trocha vanilky a jiného koření a karamelu.
Dozvuk: Středně dlouhý, příjemný, hřejivý. Zajímavě vyvážený - nehořkne do starých sudů, ale do zázvorova, možná chmelova; dřevěná a medová sladkost se mísí s pikantností koření. Náznak třešní.
Shrnutí: Dostat ji naslepo, nejspíš málokdo bude tipovat, že jde o skotskou whisky - na skotský blend má hodně neobvyklý charakter, což mě na ní hodně baví. Zajímavý mix amerických a evropských stylů. V hudbě se tomu říká crossover a pro interprety i posluchače jde často především o zábavu. Přesně taková je i JW Blenders' Batch Red Rye Finish No. 1. Mám chuť ji dnes pít čistou, zítra na ledu, možná pozítří si ji jen tak pro zábavu namíchám s tonicem... no a za týden nebude co pít.

[i]Edit 2016-10-23:[/i] Vše uvedené zůstalo, nakonec obsah skutečně moc dlouho nevydržel. Je zajímavá čistá i s tím tonicem, ještě, že mám stále jednu nenačatou lahev :) . Docela se na ni těším, bude to sranda.
Body: 80


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.