ZPĚT

Recenze:

Láhev: Martell VS Fine Cognac
Autor: Torrez
Aroma: Suchá vůně, kyselé ovoce a dřevitost. Zvláštně kořeněná, lehce mi připomíná karibské rumy.
Chuť: Velmi jemná,koření se přenáší i do chuti. K tomu trochu sladkosti i hořkosti. Dozvuk je určitě delší a intenzivnější než bych čekal.
Shrnutí: Můj první koňak a určitě nezklamal. Spíše naopak, mám ještě vzorek Henessy VS, na který se teď o to víc těším a myslím, že budu pokračovat i dále. :icon-wink:

Láhev: Martell VS Fine Cognac
Autor: Walter
Aroma: Vůně hrozinek v kombinaci se svěží plností na omak pevného zralého ovoce (převážně hruška, sladký grapefruit), patrná je zde vanilka, dubové dřevo, náznak dřeva exotického.
Chuť: Ovocná nasládlost, vanilka, dubové dřevo, dřevěné uhlíky, na pozadí se objevuje jemná a nijak rušící větrovost.
Dozvuk: Spíše krátký, mírný, s pozůstatky opáleného dřeva, koření a hrozinek.
Shrnutí: Jedná se o mladší koňak lehčího charakteru s překvapivě bohatou vůní a příjemnou vyváženou chutí. De facto v této základní kategorii nemám moc co významnějšího vytknout. Musím říct, že mi vyhovuje více než přímá "VS" konkurence v podání Courvoisier či Hennessy. Důvodem je především absence vlastností jako lihovější aroma či méně líbivá ostrost v chuti, kterými se posledně dva jmenovaní prokazují.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.