ZPĚT

Recenze:

Láhev: Chivas Regal Extra
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, jemná, docela hutná. Obilí, sladké dřevo, lehce čokoláda a ořechy.
Chuť: Slad, obilí, seno, hořká čokoláda. Pichlavá, objeví se hořkost.
Dozvuk: Zapařené seno, zkvašené obilí, sladké dřevo.
Shrnutí: Chivas u mně vzbuzuje rozporuplné pocity. Extra je rozhodně bohatší a intenzivnější než mi přišla dvanáctiletá verze. Ale zase se v chuti objevuje hořkost a dozvuk je takový zvláštní. Ale zase můžu říct, za tuhle cenu jděte do single malt, Chivas Regal vám moc přidané hodnoty nedá. Ochutnat klidně ano, kupovat láhev ne.

Autor: lalos
WB
Aroma: Ve srovnání s dvanáctkou velmi jemná, lehká, trošku nudná. Sladká, ovocná. K jablkům možná nějaká ta rozinka a trocha čokolády. Vliv sherry asi jo, ale fakt jen lehce.
Chuť: Opět dost nevýrazná a lehká, taková trošku pro holky. Sladká, ovocná, čokoládová s lehce štiplavým alkoholem. Chybí jakýkoliv náznak drsnosti, žádný kouř, žádné koření, žádná dřevitost.
Dozvuk: Stejný jako chuť. Sladký a krátký, nevýrazný a nudný.
Shrnutí: Asi bylo řečeno vše. Klasická dvanáctka mi chutná více, je rozmanitější jak ve vůni, tak v chuti. Jak psal salám výše, pro mě to je spíše „nic moc extra“. Sladké, jemné, nevýrazné pití. Prodává se za lehce vyšší cenu než 12yo – nekoupil bych si ji.

Autor: tornado
Aroma: Med, oříšky, trochu perníku a v pozadí velmi nepatrně kouř. Trochu více medově hutnější než Chivas Regal 12 yo.
Chuť: Dominuje med, trochu nahořklého kouře, lehce olejnatá, nepatrně jablka.
Dozvuk: Medová nasládlost, trochu dřeva, zlehka máslové sušenky. Nepatrný náznak suchého kouře a citrusů.
Shrnutí: Výsledek srovnání s Chivas Regal 12 yo: ve vůni u mě vítězí Extra. Chuť má také výraznější, ale zároveň je zbytečně uhlazená. Pokud bych se měl rozhodnout mezi 12 yo a Extra, raději bych vzal 12 yo. Rozdíl je ovšem minimální. Na jednodušší popíjení není špatná, celkově mě ovšem nudí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.