ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
Autor: josé
WB
Aroma: sušší dřevo A.O., lehká, nasládlá vanilkovost. slad. pivo jsem nepoznal ani náhodou (b.1/3)
Chuť: v chuti se mi oproti vůni líbí víc. sušší drhnoucí dřevo. lehce pikantní koření. perlivé. zvláštní bonbónová příchuť. sládne. citrusy, tropické ovoce. nahořklost IPA bych z hlavy neřekl, ale takhle by se v tom náznakem našlo (b.2/4)
Dozvuk: pikantní kořenité dřevo. hřejivý. grepová slupka, svěží, hravý (b.1/2)
Shrnutí: není to špatné. mladá, živá a pikantně kořenitá whisky. když bude stát do tisícovky, v pohodě. aha, nestojí. jsem rád za ochutnání a celou lahev si nekoupím. (b.0/1)
Body: 4

Láhev: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
Autor: lalos
WB
Aroma: Osvěžující vůně, evokuje přechod jaro/léto. Luční květinky, posečená tráva, zelené ovoce. Možná, ale opravdu možná tam někde je i ten chmel. Pěkná voňavka.
Chuť: Zelený nebo bylinkový čaj s kapkou špiritusu. Ten čaj je ale slabý, a toho alkoholu je tam kapka. Po pivu ani památky.
Dozvuk: Poměrně dlouhý a sladký. Lískooříškový krém. Je tam i nějaká ta hořkost. Jestli to je ale ta pivní, to je mimo mou rozlišovací schopnost.
Shrnutí: Tohleto musí být markentingový úspěch. Já se tedy chytil. Ta flaška je fakt sexy, pěknější jsem dlouho neviděl. Kouzelné slůvko „Craft“ v popisu se taky počítá. Je to pěkně navoněná Speyside whisky, která v chuti sice pokulhává, ale stydět se určitě nemusí. Koupi lahve nelituju, na poličce dělá parádu. Jen mi tam prostě chybí to pivo třeba v porovnání s Grant’s Ale Cask nebo Jamesonem Caskmates, kde jsem ho cítil dost.

Láhev: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
Autor: nidan
WB
Aroma: Příjemná vůně, možná až kýčovitá. Citrusy, exotické ovoce (ananas) a mašmeloun
Chuť: Zpočátku mírně spálila jazyk, poté sladkost (med), vanilka
Dozvuk: Dozvuk spíše průměrný, zase skladkost a na závěr trochu zhořkne (že by konečně to pivo?)
Shrnutí: Láhev jsem koupil jako pivař/whiskař ze zvědavosti a musím říct že jsem tam z toho piva moc nenašel i přes velká očekávání. Nicméně když si odpusím že je to pivo finiš tak příjemné pití, možná až moc navoněné. Pokud si však myšlenku na pivo finiš neodpustím tak sem zklamaný. Teď mne naopak láká pořídit tu IPU co byla v sudech po Glenfiddich zda ta je naopak více whisková.

Láhev: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela zajímavé, příjemné. Trocha sladu, trochu nakyslá (ovoce, hlavně zelené jablko), trochu kořenitá (anýz).
Chuť: Štiplavá, nevycválaná, docela jednoduchá, ve vůni slibovala víc. Slad, lehce kořenitá, plíseň z hermelínu.
Dozvuk: Krátký, hřejivý, zklamání. Dřevo, makovice, pikantní kořenitost.
Shrnutí: Směs údajně 7-10 let starých whisky zraných v sudech po bourbonu a 3 měsíce finišovaná v jakýchsi obrovských dřevěných nádobách po IPA. Zklamání, vůně slibuje víc, než mohou chuť i dozvuk nabídnout. Zajímalo by mě přímé srovnání s modrým Grant's Ale Cask, přičemž se obávám, že poměr cena/výkon by Glenfiddich odsoudil k mým vřelým nesympatiím.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.