ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tullamore Dew Cider Cask Finish
Autor: Kobalt
Aroma: Obilí, hlavně různé obilí, dost sladká, jablka? to spíš tak slupky.
Chuť: Trochu alkoholová, troška hořkosti, jinak asi klasika s jablečným moštem.
Dozvuk: Nějaká dřevitočokoládová hořkosladkost, asi teda ta jablka.
Shrnutí: Nebylo jí moc a nebyl pořádně klid... Asi trošku zajímavější tulamorka.

Autor: josé
WB
Aroma: lehké svěží, až lacině lihové. obilné, vanilka, dřevitost ve stylu A.O. grepová slupka (b.0/3)
Chuť: ne úplně vyhlazené. poněkud rozporuplné. přelívá se přes sebe nahořklá suchá dřevitost se sladkostí i šťavnatou ovocností. ta jablka, to by mohla být. výrazně hložinky. kůra ze stromu. (b.1/4)
Dozvuk: dřevitý, sladký. maliny a trocha hořkosti (b.0/2)
Shrnutí: pro zajímavost jsem si ji musel dát, ale žádný zázrak. lehce jiná tullamorka. nezaujala. asi bych se k ní propil, ale dám si radši něco jiného. za půlbody (b.1/1)
Body: 2

Autor: lalos
WB
Aroma: Tři měsíce v sudech od cideru poměrně dost změnily charakter vůně. Zelené ovoce se změnilo ve švestky, červená jablka, tabák, možná spálené noviny.
Chuť: Opět klasická lehká sladkost. V tomto případě ale jaksi nevyladěná. Jabka tam moc necítím, spíše pivní sladkost nebo příměs nějaké sladší kořeněné brandy. Moc mi to dohromady neladí.
Dozvuk: Krátký, zpočátku sladký ale rychle dřevitě vysychá a hořkne.
Shrnutí: O cca 30% vyšší cena než u klasické tullamorky a výsledek rozpačitý. Vliv finišování je silný, ale možná právě proto je whiskey pro mě hodně nevyvážená. Namísto „exotického“ cideru by bylo dobré začít s něčím klasickým, a pak až začít s experimenty.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Alkoholové, prosté. Jablko cítit neznatelně. Obilí, trocha medu, pikantnost koření (skořice).
Chuť: Středně olejnatá, docela hladká, v puse příjemná. Sladkost obilí, trocha kyselosti, med. Koření z vůně je pryč. Při polknutí divná dřevěná pachuť (spíš jako bubáky z jablek nebo hloh a smradlavý sud).
Dozvuk: Trochu svíravý, kratší, jednoduchý. Dřevo, lehce obilí, ovocná nakyslost mírně vyvažovaná sladkostí obilí.
Shrnutí: Docela dobrá na rozjezd mého pátečního programu WLP, víckrát si ji ale nejspíš nedám.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.