ZPĚT

Recenze:

Láhev: Rock Oyster DL
Autor: Nethar
WB
Aroma: Příjemné, sladové, skoro nerašelinné.
Dozvuk: Trochu nasmrádlé.
Shrnutí: Z testované čtverky (+Scallywag, Epicurean, Timorous Beastie) asi nejzajímavější, ale taky žádná velká bomba.

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemný, lehký kouř, uzené maso, pšeničný šrot. Rauchbeer, vanilka.
Chuť: Sladká, příjemně kouřová. Pepř, řezané kopřivy. Pikantní s dávkou sladké vanilky.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký bez hořkosti. Ohýnek. Stále ale i slad a rostlinnost.
Shrnutí: Dobrá lehká kouřovka. Vlastně mi docela dost chutná, kdyby jen nepůsobila tak mladě díky rostlinným tónům v pozadí.

Pokud bych chtěl srovnávat s Classic Malts, tak bude protivník Talisker. Oproti němu je Oyster lehce kouřovější, sladčí, ale jinak….no tak….Talisker 😊

Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehce kouřové, ale kouře rychle vyprchá a zbyde slad, nakyslost (limeta) a jen neznatelně rašelina.
Chuť: Šťavnatá, plná, ale v bohatství chuťových odstínů dost primitivní. Obilí (hodně sladu), rašelina, lehce kyselé ovoce (citron, limeta).
Dozvuk: Poměrně jednoduchý, kyselost rychle vyprchá a zbyde zvláštní, sladko-slaná, kořenitá dochuť.
Shrnutí: Tohle mi nesedí: 1) vůně slibuje hodně, pak je hned pryč, 2) chuť zpočátku ohromí a pak vyšumí jak když hodíte schránku ústřice do kyseliny. Jsem zklamán; nemám rád, když whisky něco slíbí a pak kde nic, tu nic. A tady se to stalo hned dvakrát. Trochu mám dojem, že tady je ten kouř trochu prvoplánový, jakoby jen pro efekt, protože to je teď v módě, a pod ním se ve skutečnosti neskrývá nic, co by stálo za řeč...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.