ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfiddich 19 yo Age of Discovery Red Wine
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně nasládlá, pěkně ovíněná a tedy ovocně nakyslá. Čokoláda, rozinky, ovocná sladkost, sladce kořeněná a občas až s nádechem máty. Mírně staré dřevo, lehounce "zatuchlé".
Chuť: Při první ochutnávce jsem oceňoval na 40% velmi plnou chuť a dochuť, při přechutnávce s odstupem dvou měsíců jsem naopak litoval nízké voltáže. Na jazyku pikantně kořenitá, jemná, s pěkným vlivem sudu. Sladké koření. Suchá i lehce nasládlá zároveň. Suchost jako po sherry sudu.
Shrnutí: Při prvním ochutnání se mi líbila o něco víc, výsledné skóre je průměrem z obou kol ochutnávání, ve výsledku si lehce pohoršila z 88 na 87 bodů. Během degustace Bratrstva rašeliny ve spolupráci s naším hostem josém skončila tato whisky v celkovém hodnocení na 8. příčce z osmi, ale šlo o sestavu tak vyrovnanou a kvalitní, že tento údaj je jen pro zajímavost. Ostatně celkové výsledky si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10

Velký dík Netharovi za možnost ochutnat, tenhle Glenfiddich potěšil.
Body: 87

Láhev: Glenfiddich 19 yo Age of Discovery Red Wine
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Lehké, svěží, ovocné, kyselejší, mandarinky, černý bez, černý rybíz. V porovnání například s Glenfiddich 18 yo ta hravá svěžest ještě vynikne.
Chuť: Napoprve na degustaci BR přišla na 40 % hodně ostrá, ale v dalším popíjení už to nemohu potvrdit, odpovídá to těm slabším procentům, lehká, ale ne nudně vodičková. Žádná hořkost, pěkně pitelná, osmnáctka je proti ní dost dřevitá.
Dozvuk: Sladký, nehořký, mezi Glenfiddichy super pití. Je to jemné, středně dlouhé.
Shrnutí: A pitelnost zopakuji i ve shrnutí, láhev je pryč velkou rychlostí, pila se sama. Nenáročná whisky na každý den, přitom vysoké úrovně. Těším se na další dvě lahve z Age of Discovery. Tato byla na XI. degustaci Bratrstva rašeliny, proti ostatním lahvím byla jemnější, hravější a méně výrazná.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.