ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ledaig 1997 Càrn Mòr
Autor: josé
WB
Aroma: to se mi líbí.nejprve do nosu uhodí rašelina, taková lehká, nasládlá. pod ní se ukrývá sladká ovocnost hruškových křížal. dále lakované dřevo, A.O., trochu umakart. citrusy, bylinky, proutí. zajímavé, bohaté (b.3/3)
Chuť: suchý slaný kouř. je mi povědomý, ale nevím, k čemu tu podobnost přiřadit. trochu hořký. postupně pikantní. stopy sladší ovocnosti - brusinky, ostružiny. šťavnatý citron (b.2/4)
Dozvuk: dlouhý sušše kouřový. nasládlost vanilkového pudinku a dubové kůry. acylpirin. hřeje (b.1/2)
Shrnutí: dovezený vzorek z WLP 2016. na sudovku velmi dobře pitelné. vůně potěšila. (b.0/1)
Body: 6

Láhev: Ledaig 1997 Càrn Mòr
Autor: xenopus
WB
Aroma: Na ta procenta vůbec není cítit alkohol; moc vůní mi ale nenabídl, chtělo by to si hrát s vodou, ale na to nemám dostatečné množství whisky. Je to Ledaig (tj. poněkud mi smrdí). Tvarůžky, trocha kouře, pálivost.
Chuť: Bohatá, trochu nakouřená, šťavnatá. Hrozně suché dřevo, spálené dřevo, rašelinový kouř, trocha sladu, asfalt.
Dozvuk: Mohutný, suchý, dlouhý. Střídání rašeliny a dřeva, chvílemi probleskne mladé seno. To je super. Chutí suchá, ale způsobuje pocit šťavnatosti v puse (hovězí maso).
Shrnutí: Pro mě překvapení, tohle mi fakt chutná. Ledaig, jak jsem ho doposud nepoznal. Tady mi přijde zasmrádlost zajímavá a ozvláštňující, ne obtěžující a znechucující.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.