ZPĚT

Recenze:

Láhev: Sarajishvili XO
Autor: Hunter
Aroma: Typická vůně brandy, takže nasládlé přepálené hrozny, čokoláda, med, něco květinových těžších vůní. Vůně působí uhlazeně, vyzrále, plně.
Chuť: Krásně jemná, uhlazená chuť, medově nasládlá s rozinkami, úplně pohladí po jazyku. V dochuti kořenitá, čokoládová.
Shrnutí: Krásný příklad brandy. Kvalitou se vyrovná i těm nejlepším arménským Araratům. Ararat 20 yo Nairi mi sice sedl ještě o něco víc, i tak jsem ale s touto Gruzií spokojen (i když cenově je oproti Araratům docela drahá). Lahev i balení mě designově taky zaujaly. Nad touto lahví už je jen Sarajishvili Extra, který obsahuje i brandy staré 40-50 let, cenově je už ale poněkud jinde.
Body: 90

Láhev: Sarajishvili XO
Autor: Nethar
Aroma: Se strachem se pouštím zase do dalšího vzorku a jsem rozradostněn. Pěkná, sladká, bohatá vůně, cukřík, kandované ovoce, perníkové podtóny, rumové.
Chuť: Řekl bych méně procent (40?), olejově mazlavé, sladké, rozinkové.
Dozvuk: Vínový, sladký, výrazný, trochu spálený, na whisky se mi to zdá až moc sladké, tak že by nějaká brandy? Dozvuk je intenzivní, ale ne moc dlouhý, snad trochu nahořklý, ale jde to.
Shrnutí: OK, vlastně první vzorek, který mi chutnal, minimálně jsem se při něm nešklebil :-P

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.