ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Solist Vinho Barrique
Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazné, sladké, hutné, větrové, sladké sherry, karamely, perník.
Chuť: Rumové, velmi ostré, sudovka.
Dozvuk: Má to sílu jako kráva, ale je to bohaté, sladké sherry, rum, ovoce, čokoláda. Trochu musím ještě zdůraznit tu sílu a tu sladkost ;-) Zkusil jsem přidat trochu vody a velmi to zjemnila, whisky se rychle dostala do smetanové fáze, zůstává perníková sladkost, rumová bohatost, za mě takhle pitelnější.
Shrnutí: Perníčková sudovka. Intenzivní to je dost, komu to nevadí, užije si nabušenou pecku. Kdybych neměl na lahvičce číslo z WB, tak bych možná i přemýšlel, jestli to nemůže být i nějaký rum nebo brandy. Každopádně moc dobré, což jsem nedávno tipoval při očichávání jiné lahve, teď se mi to potvrdilo u slepého vzorku, na který jsem zcela zapomněl. Nemám rád whisky které jdou jenom za nějakou jednostrannou intenzitou, získanou třeba finišem, tohle je intenzivní a zároveň bohaté, doporučuju.

Autor: josé
WB
Aroma: hladké, sladké, voňavé. až do rumova. hladké dřevo, vanilka a hlavně slazené mandle a kokos. výrazné. na svá % není lihová. po odvětrání víc suchého tmavého dřeva a lehká nakyslost vína, ovoce (b.3/3)
Chuť: suchá pikantní.hmm dokonce velmi pikantní. vínově nakyslé i sladké zároveň. po chvíli v puse se slinami sladká, kokosová. ředit jsem nezkoušel (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý, dřevo, vínovost, ovocno sladkokyselý (b.1/2)
Shrnutí: hodně mě zaujala nejen výraznou stopou kokosu (b.0/1)
Body: 7

Autor: joy
WB
Aroma: nasládlá, taková rumová vůně, dřevo, propolis, kokos, vanilka
Chuť: dřevitá, sladká, kořenitá, grepová kůra, hořké byliny, fortifikované víno, pikantnost
Dozvuk: dřevitý, kořeněný, ovocně vínový, sladkokyselý, dlouhý, pomerančová kůra
Shrnutí: Moc dobrá a vyvážená whisky, ač je v sudové síle, ve vůni není ani náznak lihovosti, člověk by ocenil láhev, bohužel cena přes 3 tisíce je pro mě limitující

Autor: lalos
WB
Aroma: Výrazná, silná, hodně laku. Rum, mentol, vanilka.

S vodou: přidává se smetana a vystupuje hřebíček.
Chuť: Má grády. Je fakt ostrá a sladká. Sušené švestky, toniková dřevitost, perník s povidlem.

S vodou: stejně jak bez vody, jen jemnější, pitelnější.
Dozvuk: Hodně ostrý, dlouhý. Už spíše sušší a hořčí.

S vodou: lehce sladší, rum s kokosem
Shrnutí: Velmi výrazná, dobrá ale na mě přece jen hodně ostrá. Musel jsem si ji ředit, s pár kapkami vody je ale moc dobrá. V něčem mi malinko připomíná sudový Gold Cock.

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostrá, ovocná, tropické ovoce, mango, švestky
Chuť: Mladá, sladká, medová, povidlová.
Dozvuk: To samé… dlouhý, hřejivý, sladce ovocný.
Shrnutí: Oproti minulému vzorku jsem tady nezachytil skoro žádnou hořkost/dřevitost V podstatě ten popis ale sedí. Je to moc povedená whisky.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.