ZPĚT

Recenze:

Láhev: Cardhu 12 yo
Autor: AdamLiška
Aroma: Vůně je dosti sladká, klasická Speyside, jako můžeme cítit u Glena, nebo Opičáka, trošku i třešně, nebo višně. Bohatá ovocnost, určitě bych řekl příjemná, čuchat se dá opravdu dlouho, žádný náznak alkoholovosti, ale co by se dalo čekat od 40% whisky. Vůni bych možná i přirovnal k AnCnoc. Oříšky.
Chuť: Hořká chuť, oříšek, rychle se uzavírá, ale ty ořechy jdou hodně cítit. Co ukázala vůně, tak s chutí vůbec nekoresponduje. Těžká. Ale velice jemná. Na druhou stranu je škoda, že se tak rychle uzavírá a dostavuje se suchost na patře i jazyku. Dřevitost, sudovost, to je ono, sudovost.
Dozvuk: V dochuti jde cítit hořká čokoláda, skoro až slivovicový nádech. Ta hořkost je zvláštní, nedá se to porovnat ani s kouřovostí, nebo rašelinou, zkrátka hořký a středně dlouhý. Suchost.
Shrnutí: Co bych řekl na závěr, whisky mě snad ani nezklamala ani nepřekvapila. Moc se mi nelíbí její hořkost, kterou někteří označují za kouřovost. Co se týče vůně, tak whisky dokáže namlsat, ale v chuti se jedná o studenou sprchu. Ovocné aroma je pryč a přichází hořká chuť, skoro až dřevitá, ale něco v ní je. Dokončení je velmi krátké a dá se říct, že vmžiku zmizí, škoda. Posléze se dostavuje suchost na patře a prohlubuje se hořkost, která mi moc nesedí.

Autor: Anonymous
Aroma: Nasládlé, lehce kouřová.
Chuť: Jemná, sametová, sladká a suchá, náznak kouře.
Dozvuk: Výrazně suché, sladké a teplé.
Shrnutí: Jemná whisky a nevýrazná.
Body: 72

Autor: J.K.Ch
Aroma: Nasládlé, náznak dřeva.
Chuť: Frapé to mě hodně zaujalo, ale prostě cítím frapé. Kde se tam vzalo to nemám páru.
Dozvuk: Téměř žádný, ale ten krátký kousek je dřevitý a sušší.
Shrnutí: Jak tady mnozí píší, tahle whisky je docela nuda a za nákup láhve dle mého rozhodně nestojí, tedy pokud se chcete věnovat zkoumání zajímavých chutí. Pokud chcete něco, co se pije lehce, tak bych řekl, že účel splní, ale to i mnohé levnější blendy, třeba Black Label.
Body: 73

Autor: Kobalt
Aroma: sladové, nasládlé
Chuť: jemná, lehká, sladká
Shrnutí: Jsem trochu zklamaný, je taková jednoduchá, nevýrazná a nijaká. Není tu nic špatného ale také nic co by mě lákalo si ji dát znovu

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Nenápadné, dřevnaté, ořechové. Ani s vodou či nějaký čas přikrytá se nějak extra nerozjede.
Chuť: Tohle bude asi ta nejslabší hranice - 40%. Jemná, nenáročná. Smetanově hladivá, dobře se pije.
Dozvuk: Po polknutí dozvuk srovnatelný se suchým vínem, samozřejmě tady je to alkoholově silnější. Mírně štiplavé dřevo.
Shrnutí: Veskrze nijaká, vhodná na různé soutěže v tom, kdo toho více vypije či do koly ;)

Autor: Radek
Aroma: slabé, nenápadné
Chuť: na to že je to sladová whisky mi přišla taková nijaká (jako kdyby to ani nebyla whisky), měl jsem dojem že piju něco se zcela neutrálním pH
Dozvuk: nevýrazný
Shrnutí: Tohle bylo v mých single malt začátcích veliké zklamání, po okouzlení Taliskerem jsem poznal krutou pravdu že ne každá SM je vynikající. Asi nejzajímavější je na této whisky její láhev.
Body: 70

Autor: Torrez
WB
Aroma: Ovocné, zelené jablko, obilné až trochu travnaté.
Chuť: Jemně ovocná, řidší, nahořklá, suchá, lépe začíná než pokračuje, hořkost se stupňuje, voda nepomáhá.
Dozvuk: Kratší, hořkost ale umí setrvat déle
Shrnutí: Není to nejhorší single malt, co jsem měl, ani nic extra. Nikterak náročná, zvlášť suchá, hořkost to hodně kazí. Jiné kousky z této palírny mě tedy moc nelákají.

Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Jemná vůně sladko-nakyslého ovoce, lískových oříšků a naklíčeného ječmene, zahalená v mírném alkoholovém oparu. Kdesi v dáli se krčí ustrašená vanilka, jíž chlácholí dobře naladěný zázvor.
Chuť: Hebce hladivá ovocná nasládlost s nakyslostí, šťavnatá máta, slad, připomínka jednoduššího obilného destilátu, troška koření.
Dozvuk: Středně dlouhý, v počátku nepatrně hřejivý, s pozůstatky medu a dubového dřeva.
Shrnutí: Nijak složitá, lehce pitelná, opojná a uspokojivá. Moc se mi líbí.

Autor: josé
WB
Aroma: ovoce, hrušky. sladkokyselé, bílé víno, zelené meruňky. slad, trocha dubu s vanilkou a skořicí

po naředění více šťavnatě kyselé, jablečné (b.2/3)
Chuť: není moc intenzivní. hlavně dřevo a pak nakyslá ovocnost přecházející k nasládlosti.hladká smetanová

po naředění kyselost poněkud ustoupí a je spíše dřevitě nasládlá (b.1/4)
Dozvuk: střední. karamelové dřevitý, čokoládový, nasládlý, vanilka. mátově větrový (b.1/2)
Shrnutí: originální lahev a nekomplikované a příjemné pití uvnitř. jedna z mých prvních SM. byla fajn.(b.0/1)
Body: 4

Autor: spyna
WB
Aroma: Květinky-lehčí ovoce, trochu dřeva, vanilka, žužu
Chuť: medu, ovoce, snad i trochu dřeva
Dozvuk: Lehká nasládlá kyselost, dřevo i trocha kouře, přechází v suchost, v úplném závěru s hořkostí, která to trochu kazí, ale nic hrozného to není
Shrnutí: Na začátky to nebyla špatná WH, neb je celkem dobře pitelná a nijak závratně složitá. Ovšem znovu ji kupovat určitě nebudu, neb ten hořký dozvuk mě nebaví (ostatně mi přijde že JWalker Red Label má tu hořkost v dozvuku i po téhle WH a i proto ho moc nemusím)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.