ZPĚT

Recenze:

Láhev: Žufánek OMG
Autor: Nethar
Aroma: Tak to bude nejspíš gin, ale podobně voní i třeba takové Cointreau. Ovocné, dost sladké. Nejspíš to jsou pomeranče. Snažím se za nimi najít něco dalšího, co bych dokázal pojmenovat, ale moc se nedaří. Nějaké bylinky a koření tam asi budou, ale pomeranče mi to přehlušují.
Chuť: Medově mazlavé, příjemně nahořklá pomerančová kůra, nebo spíš grepy, vánoční koření. To mě baví.
Dozvuk: Hořkosladký, hodně voňavý, ovocný. Není to nějak zvláštně bylinkové, spíš tam cítím různé citrusy - vévodí pomerančová kůra a grep.
Shrnutí: Já bych to shrnul jako triple sec s příchutí ginu ;-) Díky za vzorek, tornado! Kdysi jsem měl celou flašku, v paměti mi uvízl drsnější, jenže znáte mě a tonic, že jo ;-) To musím dostat vzorek naslepo, abych sepsal recenzi :mrgreen:

Autor: lalos
Aroma: Sladší jalovec, bazalka, lopuch, okurky.
Chuť: Sladký, jemný. Pampelišková hořkost, šišky, smůla.
Dozvuk: Větrový, svěží, jemně nahořklý.
Shrnutí: Příjemné pití, které evokuje domov. Známé kytičky z moravské louky a lesa. Po ochutnání jsem šel okamžitě do celé lahve.

Autor: tornado
Aroma: Velmi příjemně se zde prolíná aroma pomerančů a jalovce. Lehce nasládlé a nepatrně štiplavé.
Chuť: Nejprve nastoupí kombinace citrusové sladkokyselosti a sladkosti jalovce. Ta je doprovázená jemnou štiplavostí a tonikovou perlivostí. Trošičku vám to zahřeje pusu. Po dalších doušcích se začnou projevovat jednotlivé odstíny koření jako je pepř a kardamon.
Dozvuk: Na začátku jazyka stále cítíte mix pomeranče s jalovcem a dále v zahřátých ústech doznívá kořenitě pepřovitá štípavost. Ke konci vystoupí nepatrně náznak grepové kyselosti se špetkou dřeva. Celý dozvuk je velmi pozvolný a hladký. Nikde nedrhne, je příjemný a vydrží dlouho. Určitě stojí za to si celý dozvuk v klidu vychutnat, než si dáte další doušek. Po dalším ochutnání počítejte s tím, že se dozvuk bude prodlužovat a o něco více se projeví odstíny použitého koření. Pepřovitá štípavost jen tak nezmizí, ale nemusíte se jí bát. Její dozvuk je decentně jemný a pro nás Středoevropany zcela přijatelný.
Shrnutí: Velmi podařený komplexní gin, navíc zatím většinou sehnatelný za rozumnou cenu. Za sebe mohu doporučit všem, jako vstupní bránu do světa komplexních ginů. Stojí za to si ho vychutnat pěkně v klidu a nikam nespěchat. Dokáže navodit uvolnění a pohodu. Za tohle si u Žufánků zaslouží hluboký respekt.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.