ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation Pineapple
Autor: Hunter
Aroma: Hutná vůně, přijde mi jako pečený ananas. Karamel, čokoláda, kůže, pichlavost ananasové šťávy, čerstvě upečená bábovka, rumová tresť, rumové pralinky. Velmi originální, neotřelé, přitom ale stále rumové aroma.
Chuť: Čekal jsem rumového slaďouše, ale tento rum je jen lehce nasládlý. Pečené ovoce, dotek těžší ananasové chuti, ananas v rumu, med, opálené dřevo, karamel.
Shrnutí: Novinka od Plantation nemohla uniknout mé pozornosti, jde o zajímavý ochucený rum, který můžu doporučit, nejde o žádné babské pití, jak by se mohlo zdát.
Body: 88

Autor: josé
Aroma: tady by ananas pozanal i hluchý. nicméně nic jiného v tom není. sladkost, ovocnost zmíněného ananasu, jahody a maličko karamel. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 1/3. překvapivě a vlastně k dobru věci není přeslazený. karamel, ananasovo ovocná šťavnatost. trocha drhnoucího nahořklého dřeva. koření (b.1+/4)
Dozvuk: větrový, hřejivý. ukáže se dřevo a připomene ovocná šťavnatost. (b.1/2)
Shrnutí: rum šmrncnutý ananasem. pro zajímavost proč ne. sbírá ocenění, ale na samotné pití to není. do drinku pro ozvláštnění OK. mě nijak zvlášť nezaujal. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Nevoní špatně. Hned po nalití třešně, lehce nasládlá kořenitá dřevitost, nepatrný náznak lihovitosti (ale nic vyloženě nepříjemného). Po odstání na okamžik silněji zaštípá. Lak na nábytek a hned potom nastoupí ananas. Ten postupně získává na intenzitě. Na pozadí nepatrně karamel a čokoláda.
Chuť: Příjemně hutná a sladká. Silně dominuje ananas a je doprovázen nepatrnou kořenitostí.
Dozvuk: Jemně zahřeje ústa, opět hlavně ananas. Po chvilce med, třtinový cukr a v náznaku rozinky.
Shrnutí: Rum moc nepřipomíná, přesto mile překvapil. Příjemné sladké pití na letní večery. Pro mě je jedna sklenička tak akorát, ve větším množství by se mi asi rychle přepil. Doma bych si lahev na občasné zamlsání dokázal představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.