ZPĚTRecenze:

Láhev: Speyside 12 yo (M&S)
Autor: josé
WB
Aroma: šťavnaté ovocné. citrusy, meruňky. jablko působí až tak jako synteticky žvýkačkově. luční med. slad. lehké dubové tóny (žádná zatuchlost) s větrovostí. nenáročné, příjemné. vanilkový pudink (b.2/3)
Chuť: výraznější dřevo s hořkostí mě ještě snesitelnou, spíše do E.O., do toho šťavnatá a perlivá vínovost a ovocnost - jablečný džus, angrešt a citron. medově sladké. úplně cítím koláč s drobenkou a kousky kyselejšího ovoce (b.2/4)
Dozvuk: lehký, sladší, hřejivý s trochou kořeněné dřevitosti. meduňka (b.1/2)
Shrnutí: takový učebnicový speyside. řekněme ve stylu Balvenie. nijak extra hutné, žádný lamač žebříčků, ale dokážu si ho představit jako pohodového společníka na vlahý letní večer. (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Speyside 12 yo (M&S)
Autor: xenopus
WB
Aroma: Slaďounké, v pozadí trochu větrové, opravdu typická Speyside, trošku štiplavý alkohol. V zásadě příjemné, byť poněkud jednodušší. Slad, vanilka, toffifee, červené jablko, troška koření.
Chuť: Příjemná, hladká, není tak sladká, jak slibovala vůně, docela "vodová". Hodně vanilky, opět trocha koření a jablek, v tomhle je s vůní zajedno.
Dozvuk: Spíš kratší, sladký, ale pak vyleze nasprostlá hořkost, to mě rozladilo. Vanilka, trošku připálený karamel, nahořklé dřevo, cukrová vata.
Shrnutí: Relativní novinka v sortimentu M&S a aktuálně je na ni dokonce 20% sleva, tzn. koupíte ji za cca 800 Kč. Za stejných osm set ale seženete lepší whisky, a to nezanedbatelně lepší... Je to klasická Speyside, takže pro Ostrovní rašelinou nepolíbené návštěvy bude dobrá, jenže k tomu poslouží i Grangestone za přibližně poloviční cenu...

[i]Edit 2017-01-17:[/i] Za shrnutím si stojím, víckrát nechci. Ale míchat jsem ji nemusel, takže to nebylo až tak hrozné. Ale Laphroaig 10 je Laphroaig 10 atp.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.