ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 8 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Zpočátku podle vůně snad brandy. Ne moc výrazné aroma, vinné se slivovicovými podtóny. Až trochu nasládle meruňkové a světě div se, nějaké houby, prostě taková zatuchlost. Zvláštní.
Chuť: V chuti, jemná, lehká. Později s dřevitými pichláčky.
Dozvuk: Slabší část řetězu. Přijde mi vcelku krátký, není hořký, ale jen tak uměle štípne. Zase doznívá ovocno-pálenkově.
Shrnutí: Gold Cock 8 yo, tím se to vysvětluje, tam prostě ta slivovice je skoro všude, nemůžu si pomoct. Celkově vzato, dělám to nerad, protože se mi líbí, co Jelínek tvoří a mají spoustu dobrého pití, ale tohle mi moc nechutná.

Láhev: Gold Cock 8 yo
Autor: josé
WB
Aroma: lehké. marmeládové, nakyslé - asi jablka a švestky. dřevo zlehka. slad. hlavně poněkud zatuchlé - chlebová střídka, kvasnice a kouř. newmakeový pocit. pecky (b.1+/3)
Chuť: lehčí, nijak hutná. šťavnaté ovoce - nakyslá zelená jablka. střídá se s kouřovostí, sladem a decentním dřevem. (b.1+/4)
Dozvuk: dřevo - tmavý dub. sládne. čokoláda, pendrek, ozvěny rašeliny (b.1/2)
Shrnutí: nenáročné pití. panák u kterého není potřeba přemýšlet. jako nastupující základní plnění (prozatím) bude v pohodě. nic vyhraněného. ani ta goldcock dubovost není tak markantní jako u starších ročníků (b.0/1)
Body: 4

Láhev: Gold Cock 8 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Typicky goldcockově newhisková. Spousta sušeného ovoce, hlavně švestek a jablek. Jasná slivovice, slad a nějaké luční bylinky, snad mateřídouška. Lehká umělá lakovost známá z bourbonů.
Chuť: Pěkně pitelná, až taková chlastací. Sladká, obilná, jakoby s příměsí mladé grain whisky. Opět výrazná slivovice, povidla. Jen lehounce dřevíčko.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladko kyselkavý ovocný, zároveň ale lehounce trpce nahořklý. Nejvíce mi evokuje jakoby jehličí mladých smrčků.
Shrnutí: Ctí charakter všech předcházejících Gold Cocků,obecně je ale plošší a jednodušší. Nevím, jestli je to tím, ale asi je znát vliv přece jen už vyčerpaných refill a repasovaných sudů. Stejně starý Virgin Oak je o více jak třídu výš. Jako základ řady je to ale absolutně v pohodě pití bez zásadních připomínek.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.