ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Moravian Apple Brandy Finish
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Sladká, medová, ovocná, je dobrá. V přímém srovnání mě více zaujal "no finish" (1992 61,6), ale to záleží - on je takový hutnější, výraznější, kdežto jadernička je svěžejší.

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Moravian Apple Brandy Finish
Autor: josé
WB
Aroma: bíločokoládové a nasládlé, vanilkové. sametové. goldcock dubovost. nějaká ovocnost tu je. bohužel si moc nepamatuju předobraz - samotnou jaderničku, abych mohl s klidným svědomím tvrdit, že je to ono. po odvětrání ona ovocnost vystoupí více (b.1+/3)
Chuť: suchá, pikantní, lehce brnivá, jehličková. postupně vysychá a jehličkuje. ukazuje se mírná šťavnatost jablek a nahořklost bubáků. drhnoucí suchost. (b.2/4)
Dozvuk: v krku je patný vliv jablečného destilátu. pikantní, hřejivost zaleze až na dno chuťových pohárků. čokoláda a zelená nahořklá jablka (b.1/2)
Shrnutí: vliv jaderničky není tak silný jako u slivovicového finiše, přesto je patrný. po naředění je pitelnější. ubere na štiplavosti. ohladí se. (b.0/1)

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Moravian Apple Brandy Finish
Autor: lalos
WB
Aroma: Silná sladká ovocná vůně. Sušené ovoce, opět klasicky švestky a ano, tady jsou i jablka. Čerstvě nařezané piliny, seno. V porovnání se slivovitz méně sladká.
Chuť: Příjemně sladká, silná, ale přitom dobře pitelná. Sladová, čokoládová. Sušené fíky. Po odvětrání sladké tóny známé z sherry finišovaných whisky.
Dozvuk: Dlouhý, sladký. Lehká dubovost, mentolky, calvados.
Shrnutí: Moc příjemné pití, z finišů (švestka, jablko, meruňka) mi chutná asi nejvíce. Věkem je výrazná, ale ne tak silná jako ta slivovicová. Vliv jablek tam ale znát je. Moc příjemná sudovka, pokud někde zázrakem seženete, tak doporučuji.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.