ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Slivovitz Finish
Autor: Nethar
WB
Aroma: Úžasně sladká, vanilková, jemná, moc pěkná.
Chuť: Umělohmnotná, plastově hořká, nechutná mi.
Dozvuk: Slivovice jde znát. Spálený plast.
Shrnutí: Váhal jsem, jestli to sem nakonec dát, jestli jsem neměl nějak nevypláchnutou skleničku nebo něco, ale mě ten slivovitz finiš prostě vůbec nechutnal. Hořké, spálené, nevím. Oproti tomu (bylo to přímé srovnání, střídal jsem to a ostatní vzorky mi nijak nevadily) jadernička mi šmakovala moc a klasický 1992 61,6 bezfiniš ještě více. O dalších vzorkách, co jsem měl při jiných příležitostech později, ani nemluvě (virgin oak). Tohle ale nejhorší, co jsem od GC měl, v podstatně i v rámci whisky vůbec. Tak já nevím.

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Slivovitz Finish
Autor: josé
WB
Aroma: těžší. slivovice ja patrná nasládlou ovocností švestky. trochu lihově suché a dráždivější. slivovicový odér. v pozadí suché dřevo, čokoláda. perník. spálené dřevo. trocha zatuchlosti zapařeného sena. zvláštní, ostřejší (b.1/3)
Chuť: pikantní dřevo a výrazně šťavnatě švestková. peckovost. tmavá (b.1+/4)
Dozvuk: koření, skořice. pikantně hřejivý. čokoláda, švestky, hrozinky (b.1/2)
Shrnutí: slivovice se výrazně vtiskla do celkového charakteru. vlastně se mi celkem líbí. naslepo bych asi neuhádl, co piju. (b.0/1)

Láhev: Gold Cock 24 yo 1992 Slivovitz Finish
Autor: lalos
WB
Aroma: Silná, výrazná až ostrá vůně. Sudová síla je na první přičichnutí znát. Bohatě ovocná. Kromě jasných švestek taky rozinky v cukru. Lehce připálený karamel, brandy a v pozadí větrová mentolka.
Chuť: Výrazně sladká, zároveň ale hodně silná, a to i na sudovku. Tady doporučuju lehce ředit. Výrazná chuť slivovice a z koření hlavně badyán a hřebíček. V tom všem nějaká rušivá umělost. Nové čínské žabky a ředidlo?
Dozvuk: Dlouhý, silný a hřejivý až do žaludku, a to i po naředění. Vystupuje vliv dřeva, skořice a mentolu.
Shrnutí: Toto je whisky, která se svou chutí zcela vymyká z běžných single malt kolejí. Silná a bohatá sudovka, která ale slivovicí ještě zdůrazní už tak švestkový charakter Gold Cocků. Pro mě je až moc převoněná, jiné verze ročníku 1992 mi chutnají víc. Kdo ji ale nezkusil, tak pro studijní určitě musí, protože takového něco ještě nepil


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.