ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenrothes 1994
Autor: Hunter
WB
Aroma: Jednodušší sladová vůně. Koření s medem, trochu bylinná (svazek sušených bylinek), vanilka.
Chuť: Dub, hořká čokoláda, výrazně slad. I když zprvu působí na jazyku vanilkovo-medově nasládle, tak postupně přechází přes kořenitost do celkem výrazné dřevitě-citrusové hořkosti.
Shrnutí: Slepý vzorek od Króči (díky!) mě úplně neuchvátil, škodá té nahořklosti v závěru. Jinak podle zápisků můj teprve první Glenrothes.
Body: 82

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Intenzivní, plné, sladké, povidla, med, pěkná "Speyside" whisky, docela ostrá se mi zdá, že by více alkoholu? Ale to by spíš byla taková nakyslá než sladká. Hruškový kompot, skořice, vanilka.
Chuť: Ne, tak moc alkoholu ne, spíš vodička a to s ním dnes ochutnávky začínám.
Dozvuk: Sladko dřevitý, středně dlouhý, proti vůni slabota.
Shrnutí: Díky Króčovi za slepý vzorek! Ve vůni mě bavil, bohatý a příjemný, ale pak to šlo do kytek.

Autor: josé
WB
Aroma: jemné. suché dřevité s lehkou kyselejší ovocností v pozadí, nezralá jablka. textilní. nijak moc výrazné, chce to víc dolovat ze sklenky. pár kapek vody ji rozvine, dřevo ustoupí a přidá ovocnosti se špetkou vanilky (b.1/3)
Chuť: na první napití nahořklá, lehce drhnoucí dřevitost. lakovaná, pikantní. sušené hrušky, cereální, opečený toast s máslem. lehce kouřový dojem. kovovost. při dalším malém doušku se slinami sladší. s vodou se ohladí a je lepší (b.2/4)
Dozvuk: dřevitočokoládový. nasládlý pikantní. potom vysychá a výrazně cítím sušené meruňky. to se mi líbí hodně. (b.1/2)
Shrnutí: děkuji Króčovi za slepý vzorek. chutnal mi. ale abych sháněl celou lahev, tolik ne. za půlbody ve vůni a dozvuku (b.1/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.