ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arran 15 yo 1996 Single Cask Sherry matured
Autor: Hunter
WB
Aroma: Uhlazeně nasládlá, sladce kořenitá a zároveň ostrá. Čokoláda, přezrálé ovoce, lékořice, skořice, hřebíček, rozinky, karamel, sladké sherry, máslové sušenky Club, občas až kávová. Pár kapek vody jí prospěje, a to i v chuti.
Chuť: Sametově hebká, uhlazená a jemně olejnatá, a to i v plné síle bez ředění. Sladce kořenitá, sherry vliv je dost znát, rozinkově kořenitá nasládlost se tu míchá s dřevem. Pár kapek vody ji dělá ještě o něco sladší.
Shrnutí: S nákupem a výběrem jsem hodně spokojen, přece jen jde o mou oblíbenou palírnu. Během degustace Bratrstva rašeliny ve spolupráci s naším hostem josém skončila tato whisky v celkovém hodnocení na 5. příčce z osmi. Ale šlo o sestavu tak vyrovnanou a kvalitní, že tento údaj je jen pro zajímavost. Ostatně celkové výsledky si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10
Body: 88

Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazné, sladce ovocné, velká porce čokolády, ovoce, švestky, Baileys likér, nádhera. Je o něco sladší než SMWS, více čokoládový.
Chuť: Na oficiální degustaci se mi na svá procenta nezdál vůbec ostrý, při přechutnávce je ostrost nezanedbatelná, řekl bych zprvu ostrý jako prase, takové 56,4% prasátko, ale hezký to je.
Dozvuk: Zase ta sladkost, čokoláda, mírně dřevitě zahořklý.
Shrnutí: Paráda. Jak už Hunter řekl, na degustaci BR si vedl výborně a já to mohu potvrdit i při přechutnávce. Ve vůni je úžasný a válcuje zde i můj oblíbený SMWS Arran, v dozvuku se pak už nechá zase trochu předběhnout. Těžko vybírat, když má každá něco. Mít oba, bylo by to ale krásné vybírání :-)

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé ovocné. meruňky, jablka, ale i vínová nakyslost. zpoza toho vystupuje suché dřevo, skořice a lékořice. % nejsou nijak rušivá. čuchatelná i bez vody (b.1/3)
Chuť: sušší laková dřevitost. šťavnatí spolu s přibývající jehličovou pikantností. spíše kyselý než sladký dojem.

s vodou hladká nasládlá. ostrost a dřevitost se ohladí. přesto plná chuť s ovocnou kyselinkou (b.2/4)
Dozvuk: opálené dřevo. sladší, hrozinky, pečené ořechy, čokoláda, slad. po dlouhé době kedlub (b.1/2)
Shrnutí: pikantní whisky. sherry nijak nedominuje - čekal jsem větší intenzitu. je umírněné a příjemně sladěné s dobře odměřenou dřevitostí. děkuji Hunterovi za možnost ochutnání na 11.degustaci Bratrstva rašeliny (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.