ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila 8 yo 2008
Autor: josé
WB
Aroma: jemná sušší rašelina. trocha vanilkové nasládlosti A.O., citrusová kůra, kyselá jablka. dojem mi poněkud ruší mírný newmake ocas (nahnilé brambory). po odvětrání už není tolik patrný. (b.1/3)
Chuť: od suchého popelového kouře, nahořklých zelených ořechových slupek a kapky nakyslé ovocnosti se objevuje pikantní koření, hřebíček, pepř a celkově sládne. plná whisky (b.2/4)
Dozvuk: dlouhý. sladší. hlavní nápor kouře odeznívá a je nahrazen hutnou tmavou čokoládou, lékořicí a citronem, až zůstane sladký pocit s kouřem a rozkousaným dřívkem z nanuku (b.1/2)
Shrnutí: novinka z portfolia 12.Men.of.Tyn(e) nemohla u Martina na stánku uniknout mé pozornosti. až po přechutnání a focení etikety zjišťuju, že má 59%! tolik bych netipnul, je hladká a nelihová. celkově taková klasická Caol Ila, jak si ji pamatuju - sušší kouř a citrusy odlehčené vanilkovou sladkostí. jsem rád za ochutnání. (b.1/1)
Body: 5

Autor: josé
WB
Aroma: mladé newmakeové. kouř, zelený opálený prut, citrusy, grep. závan malin, hladká dřevitost A.O.. po odvětrání je lepší, vymizí newmake smrádek. sudovka je znát. (b.1+/3)
Chuť: sušší, mírně drhnoucí dřevitost. přechází do pikantnosti zakápnuté citronem. nové koření. popelnatá. (b.2+/4)
Dozvuk: už sladký, kouřový, poznamenaný dřevem. zelená švestka, pepřový. (b.1/2)
Shrnutí: mladá Caol Ila, celkem ukázková, jak si ji z těch pár ochutnaných vybavuju. neředil jsem. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Vegetativní až travnatá kyselost, která ale rychle zmizí. Trochu kouře, sůl a nepatrně jodu. Po chvilce se objeví slad a náznak ovocných tónů. Působí příjemně, po odstání se výrazně nezmění. Je o hodně intenzivnější než základní verze 12 yo, profilem mi spíš připomíná verzi Moch.
Chuť: Medově nasládlá, trochu travnatosti, slad. Velmi rychle nastoupí pepřová pálivost, vyšší procenta jsou znát.
Dozvuk: Pozvolna doznívá chuť a objeví se jemné ovocné tóny s perníkem.
Shrnutí: Příjemná sudovka, pochutnal jsem si.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.