ZPĚTRecenze:

Láhev: Connemara 22 yo
Autor: Marvin
WB
Aroma: Nejprve med, později lehce guma, bylinky, ostružiny.
Chuť: Hladká, výrazná, hruška, banány, vánočka.
Dozvuk: Delší, příjemný, meruňky, ze začátku šťavnatý, pak sušší. Trochu kouře a slanosti, lehce dřevo - to vše déle přetrvává a vrací se. Kouř a bylinky.
Shrnutí: Cena není malá, ale odpovídá stáří. Trochu jsem se obával, vzhledem k věku, že bude kouř znát jen nepatrně, ale je stále dost výrazný. Komplexní, zralost je v chuti znát. Kdyby dobrými sudy aspoň částečně na podobný výkon vybudili standardní 12letou, byl by značka (a i irská whiskey) hned vnímána lépe.

Láhev: Connemara 22 yo
Autor: josé
WB
Aroma: sladkost střihnutá nakyslou ovocností, citrusy, zelené meruňky, jablka James Grieve. rašelina je, ale nijak výrazně. (b.2/3)
Chuť: nasládlé, ořechové s jaště únosnou nahořklostí, dřevo. plné, hutné, s mírnou rašelinou. hřebíčkově pikantní. (b.3/4)
Dozvuk: sladový, buchtičkový se stopou rašeliny. sladký, máslový. dřevo, vysychá. (b.1/2)
Shrnutí: to vůbec není špatné Irsko a naslepo bych ho rozhodně nehádal. ustála to s hořkostí. trocha rašeliny neškodí. pikantní. líbí se mi. (b.0/1)

Láhev: Connemara 22 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Jemné, zralé, vyhlazené, lehce lihové. Trocha kouře, pak obilnost, parfém, lehounce guma, ovocná sladkost. Lehce, trochu - pořád to píšu, ale ono toho tam doopravdy je všeho jen lehce a trochu...
Chuť: Hladká, šťavnatá, lehce zalepuje jazyk, kouř nikde. Sladkost po sladu (Speyside), nakonec i ta rašelina se objeví - taková ta sladká, ne ta suše nakouřená.
Dozvuk: Krátký, nasládlý, už trochu dřevěně nahořklý, ale naštěstí slad stále dominuje. Trochu do gumova, no škoda.
Shrnutí: Irové neví, co znamená peated, ale zase po 22 letech... Naprosto decentní rašelina, všeho trochu, lehce... ach jo. Ale v zásadě až na tu hořkost doopravdy vymazlené pití.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.