ZPĚT



Recenze:

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: Duthoron
Aroma: Takové nenápadné aroma, trochu řídké, květiny, sladký hruškový kompot a citron.
Chuť: Zase ta jemňoučká sladkost, švestky a povidlový koláč.
Dozvuk: Hořkost dubového popela a připálených švestkových křížal.
Shrnutí: Moc jsem od ni nečekal, takže zklamat nemohla, ale propadák to není a pít se dá. Jsem rád, že jsem ji ochutnal, další lahev nepotřebuju.

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: J.K.Ch
Aroma: Nasládlé, kopírující sherry s jakousi divnou, ale snažně ukrytou umělostí. Doplněná o hrušky a skořici.
Chuť: Sherry, čokoláda, hruška celkově dost ovoce, třtinový cukr a lehká stopa vanilky. Chuť je celkově spíše plochá a je obtížné ve v ní zorientovat.
Dozvuk: Dozvuk je slabou stránkou. Hlavně kvůli horkosti. Délka je možná až překvapivá, čekal bych spíše velmi krátkou, ale tohle pití se ústech udrží. Což vzhledem k tomu, že dozvuk není nijak příjemný, není až zas tak velkou výhodou.
Shrnutí: Je to to nejslabší co jsem z produkce Glenlivet ochutnal. Krom vůně asi není důvod takovou láhev pořizovat.
Body: 74

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, měkká a zároveň trochu ostrá. čokoládový slad, zkvašené obilí, med.
Chuť: Slad a jiné obilí, hořká čokoláda, zkvašená sláma. Trochu pichlavá.
Dozvuk: Hořká čokoláda a hořkosladké dřevo, slad a sladká sláma.
Shrnutí: Řekl bych, že docela dobrá whisky, ale nic zajímavého ani speciálního.

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: Radek
WB
Aroma: Citron (což se u Glenlivetu dalo čekat) ale přes ten citron se tam cpe vůně lakýrnictví.
Chuť: Citron by se v chuti našel, především zpočátku, ale pak to jde do hořka a to výsledný dojem dost kazí.
Dozvuk: Alkoholově nahořklý.
Shrnutí: Jak aroma, tak chuť začínají celkem dobře, ale do finiše nevydrží. Za cenu 450- Kč v Tescu (ve slevě) koupě nelituju ale druhou láhev už nekoupím ani za tuhle cenu. Pro mě to adept na ekonomický nákup rozhodně není.
Body: 78

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: lalos
WB
Aroma: Sladce vodová, štiplavě lihová. Pořád tam jsou ty květinky, ale zostřené lakem na nehty. Lehce citrusy, celkově ale působí mladě.
Chuť: Nevýrazná, vodově sladká. Lehká ostrost mentolek, celkově ale naprosto nijaká, nezajímavá.
Dozvuk: Středně dlouhý s poměrně širokou škálou hořkostí, vyčnívá z nich tonic nebo střik z citrusové kůry.
Shrnutí: Tohle je pro mě docela průser. Nejzajímavější je vůně, a i ta má dost nepříjemné odstíny. Chuť nijaká a dozvuk na mě velmi hořký. V porovnání s Glenlivetem 12 yo minimálně o třídu horší, nákup nikomu nedoporučím. Pro mě je čistá dost nepitelná, do míchačky třeba s tonikem to ale nemusí být úplně blbá volba.

Láhev: The Glenlivet Founder's Reserve
Autor: tornado
Aroma: Kyselá jablka, lehce nakyslý kouř, trochu medu. Ze začátku také nepatrně lak na nábytek, po chvilce jsem ho již nezaregistroval. V náznacích meruňky, hrušky a švestky. Převládají kyselé ovocné tóny, pod kterými zlehka vystupuje kouř a nepatrně ovocná nasládlost.
Chuť: Zelená kyselá jablka s kapkou medu, suchý kouř, nepatrně lístkové oříšky, citrony a velmi jemný náznak dřevitosti. Lehká a nepříliš výrazná.
Dozvuk: Nakyslý, zlehka zahřeje jazyk a po několika doušcích i na příjemně dlouho horní patro. Velmi nepatrně kouřový a opět v tom cítím kyselá zelená jablíčka a trochu hrušky. V úplném konci zlehka sládne po rozinkách.
Shrnutí: Můj první Glenlivet, nemohu tedy zatím srovnat s ostatními. Na první ochutnání mě moc nezaujal, ale špatné to není. Trochu překvapí svojí kyselostí, po delším ochutnávání mi přijde o něco málo zajímavější. Lehčí a nenáročné pití na léto.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.