ZPĚTRecenze:

Láhev: Kavalan Solist Manzanilla
Autor: Nethar
WB
Aroma: Opět bohatý, velmi intenzivní Solist, vanilka, karamel, rum, nicméně proti předchozímu ochutnávanému Moscatelu je to trochu tlumenější, sušší.
Chuť: Hodně štiplavá sladká chuť, rumová.
Dozvuk: Višně v čokoládě, silné a dobré.
Shrnutí: Přijde mi, že je v podstatě jedno, kterého Solistu zvolím, je to intenzivní, bohaté a velmi dobré. Jen na to musí být ta správná nálada. I tohle je moc dobrá whisky, ale řekněme, že Moscatel mi přišel o fous lepší.

Láhev: Kavalan Solist Manzanilla
Autor: josé
WB
Aroma: tohle je klasická "zatuchlost" suchého sherry. nacucané tmavé dřevo. kopřivy. vybavuje se mi rum Dos Maderas 5+3. myslím to v dobrém, jen tenhle styl sherry nemám moc rád. zelené meruňky, zkažená vajíčka, muskatnuss. buráky. plná a výrazná. po odvětrání sherry ustoupí kokosu a vanilce, sněhové pusinky. (b.2/3)
Chuť: v chuti opět plná porce suššího sherry, ale působí sladčeji. suchost a trnutí není nijak extrémní. dřevo E.O., jemně pikantní. dřevitost není přehulená (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý, mohutně čokoládový, nasládlý. kandovaný pomeranč, jehličí (b.1/2)
Shrnutí: super whisky, jen ta vůně mi poněkud vadí. v chuti super. silný výluh. (b.0/1)
Body: 6

Láhev: Kavalan Solist Manzanilla
Autor: tornado
Aroma: Výrazné a příjemné. Zdálky: káva, čokoláda, perník, nugát a špetka skořice. Zblízka: dominují hlubší tóny sherry, skořápky vlašských ořechů, těsto, stopa travnatosti a dřevitost. Po odstání působí bohatým a komplexním dojmem. Med, sherry (hlavně syrové těsto), náznak kyselejšího vína, nepatrně perníku, rozinky, oříšková čokoláda, guma až ovocná žvýkačka a stopa olejových barev.
Chuť: Hutná, trochu olejnatá, v něčem mi trochu připomíná Clynelish 14 yo. Silně dominuje sherry. Koláčové těsto, rozinky a špetka více procentní tmavé čokolády.
Dozvuk: Pozvolna doznívá chuť. Objeví se nepatrný náznak hořkosti a v úplném konci lehce zesílí sladkost.
Shrnutí: Moc hezký kousek, lahev by dokázala hodně potěšit.

Láhev: Kavalan Solist Manzanilla
Autor: xenopus
WB
Aroma: Nejvíc štiplavé ze všech (umírní se). Pralinky s višňovým likérem, nejvíc sladkosti ze dřeva ze všech, schnoucí tráva, piliny.
Chuť: Plná, živá, poněkud pichlavá. Exotická - kokos, vanilka, sládne do ovocna.
Dozvuk: Pikantně kořenitý. Příjemně nasládlý, cointreau, čokoláda, spařený zelený čaj, chvílemi probleskuje zelenina.
Shrnutí: Celkový dojem ze všech čtyř nejlepší - v aromatu nic nepřekáží, na jazyku přesně snesitelně aktivní a přitom zajímavá, v dozvuku zůstává nasládlost. Jo, to mi sedlo.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.