ZPĚT

Recenze:

Láhev: Auchroisk 15 yo 1999 CM
Autor: josé
WB
Aroma: výrazný vliv nakyslé vínovosti. přesto celkem sladké, bonbónově ovocné. sušené hrušky a meruňky, listy červeného rybízu. zajímavé. vliv vína je cítit, že se jedná zrovna o portské bych netipnul (b.2/3)
Chuť: suché a zároveň šťavnaté. calvados. postupně sládne a přidává se koření (pepř a skořice). kandovaná pomerančová kůra, zázvorová limonáda. grepová nahořklost (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý. karamel, čokoláda. sladký a kořenitý. sušené ovoce, cereální (b.1/2)
Shrnutí: dovezený vzorek z WLP 2016. hodně se mi líbí. nepřehání to s dřevitostí. je výrazně ovocná/vínová a hezky kořenitá. stála by za další průzkum. finish po portském na přední etiketě nikde není, ale když ho mají napsaný na stránkách, tak snad nekecají. (b.1/1)
Body: 6

Autor: tornado
Aroma: Zdálky lehce nasládlé, jablečný mošt, med, slad. Zblízka trochu štípe do nosu. Dominuje slad, stopa trvnatosti, náznak višní a žužu. Působí jednoduše, ale celkem příjemně. Po odstání nasládlé těsto s nepatrným podkresem travnaté kyselosti. Lehká dřevitost, med, svěží bílé víno a špetka vanilky.
Chuť: Med, kyselejší travnatost se stopou hořkosti, slad. Po krátké chvilce příjemná pálivost, ta se s dalšími doušky utlumí.
Dozvuk: Pálivost celkem rychle odezní a v ústech zůstává jemná ovocná až bonbónová sladko kyselost (višně, jahody, jablka).
Shrnutí: Lehká, celkem příjemná, ale moc mě nezaujala. Ochutnávka potěšila, lahev bych si nekoupil.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela alkoholové, nicméně příjemné. Dřevo, ovocné bonbóny, růže, cukrová vata.
Chuť: Plná, masivní, šťavnatá. Ovocná, pak zesílí obilnost. Pověstná portská zatuchlost se nakonec prodere do popředí a celý dobrý dojem intenzivní sladké chuti je pryč.
Dozvuk: Dlouhý, sladký, ale nakonec převáží poněkud trpké dřevo (byť sladkost zůstává). Cukrová vata, červená jablka, malinový sirup, trocha sladovosti a karamelu.
Shrnutí: Finish po portském značí to kolečko krajíčkem překrývající pravý okraj přední etikety, takže asi opravdu nekecají, navíc na jazyku jsem ho cítil. Velmi dobré pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.