ZPĚT

Recenze:

Láhev: Big Peat Christmas Edition 2016
Autor: J.K.Ch
Chuť: Chuť je velmi silná výrazná olejovitá a plná. Vanilka a žloutky popelem a příjemnou lehce ovocnou sladkostí tvoří tělo chuti. Tóny soli a tvrdých hrušek chuť dokreslují. A po čase drhne na jazyku.
Dozvuk: Myslím, že slova dlouhý a kouřový popisují dozvuk ve své podstatě. Opět zde mám pocit jako bych rozbaloval věci z lékárničky.
Shrnutí: Výborná silná kouřová whisky. Na Blended Malt Whisky je to pecka. Za tohle by se spousta Single Malt whisky nemuselo stydět. Koupil bych si jí znovu, a asi to i udělám. Je opravdu skvostná. Její konkurent The Peat Monster v sudové síle se bohužel velmi obtížně shání.
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: rašelina, mladá, citronová, newmakeová. slušný vliv dřeva. vanilka, nasládlá. hlína, travnatá. malinové žužu. (b.2/3)
Chuť: hodně suchý kouř, nasládlé dřevo A.O., vanilková sušenka. pikantní. práškové tmavé kakao. (b.3/4)
Dozvuk: šťavnatý, sladký, sušenky máslovky s kouřem, zakápnuté citronem, černý rybíz a zůstane tmavá čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí: při porovnání s ročníkem 2015 se mi u 2016 líbí o fous víc chuť, kdežto ve vůni je to obráceně. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: sladkost, solené máslo, karamelky, rašelina, svěží, ovoce, meruňky či snad hrušky (oboje nedozrálé, ale nedovedu si rozhodnout, jestli je to to či ono), cukrkandl, zatuchlina, vanilka, citrusy v cukru, koření
Chuť: sladká, rašelinná, kořenitost, vanilka, osolené máslo, nedozrálé meruňky (či hrušky?)
Dozvuk: suchý, nasládlý, popel, sůl, koření, dlouhý, citrusy
Shrnutí: Chutnala mi více než edice roku 2012. Sladší, ale výborná kouřová whisky. Poznámky jsou průřezem několika ochutnávek

Autor: zyki
WB
Aroma: zatuchlý kouř, vanilka, sušené brusinky, náznak černého čaje
Chuť: krátce medová sladkost, následuje uhelný kouř, hořká káva, kapka citronu
Dozvuk: dlouhý, kouř, hořká čokoláda, po chvilce nasládlá dezinfekce
Shrnutí: trochu jiný vánoční Big Peat, opět výborný, díky vanilce a dezinfekci, které si z předchozích ročníků nepamatuji, působí stylově lehčím dojmem, ale neubírá to na kvalitě

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.