ZPĚTRecenze:

Láhev: Kavalan Solist Amontillado
Autor: Nethar
WB
Aroma: Skvělý, bohatý, velmi intenzivní, vanilka, karamel, rumově kořenité.
Chuť: Ostrý útok, vysuší pusu jako přelouhovaný černý čaj, jen navíc ještě alkoholově štípe.
Dozvuk: Velmi dobrý, bohatý, dlouhý, čokoládové sherry.
Shrnutí: Ono je problém tyhle Solisty nějak extra odlišit, všechny jsou extrémně silné a hutné, na to jsem v Londýně čas neměl. Nevím, co s nimi nadělá voda, ale bez ní mi to hrozně chutná jako jeden panák, ale že bych si jich dal doma za večer víc, to si moc nedokážu představit. Už i na ten jeden musí být hodně speciální nálada. Ale pak to tou úžasnou intenzitou převálcuje.

Láhev: Kavalan Solist Amontillado
Autor: josé
WB
Aroma: suché dřevo. vanilka, kokos, tropické ovoce, pomeranče. mandle v cukru. v pozadí lehká sherry nakyslost. alkoholové. voní to jako rum. mňam. (b.2/3)
Chuť: velice zvláštní suchý dojem. drhnoucí tmavý dub, taninový. nakyslá travnatá suchost vína. přeschlé vlašské ořechy. přidává se práškové kakao (b.2/4)
Dozvuk: čokoládový, vínová suchost, červenorybízová říznost. koření, nasládlost, i ta vanilka. oříškové kapučíno (b.1/2)
Shrnutí: dostala mě hlavně bohatostí vůně. všechny jsou to plné a výrazné whisky. vliv použitých sudů je hodně znát bez přehnané dřevitosti. všechny stojí minimálně za ochutnání. (b.1/1)
Body: 6

Láhev: Kavalan Solist Amontillado
Autor: tornado
Aroma: Příjemné, hutné, intenzivní. Vyšší procenta jsou znát, dominuje vliv sherry. Zdálky ořechy, perník a rozinky. Zblízka se přidá lehce opálené dřevo, kávová čokoláda a nepatrně medu. Po odstání se trochu zvýrazní rozinky a přidá se náznak přezrálého ovoce.
Chuť: Hutná, trochu nasládlá po medu, opět dominuje sherry. Skořápky vlašských ořechů, připečené koláčové těsto, kávová čokoláda a kapka medu.
Dozvuk: Hezky zahřeje ústa, na povrch vystoupí tóny tvarůžkového sherry. Na okamžik se objeví podkres nakyslou travnatostí.
Shrnutí: Velmi hezký kousek. Lahev by mě určitě dokázala potěšit.

Láhev: Kavalan Solist Amontillado
Autor: xenopus
WB
Aroma: Plné, spíš kořenité než sladké. Zelený banán, muškátový oříšek.
Chuť: Svíravá, jako by vysávala všechny sliny v puse. Těžké určit jednotlivé chutě - suché dřevo, trocha kořenitosti, granko.
Dozvuk: Hodně suchý a hodně dřevitý - pokračuje charakter chuti. Oříšky, mléčná čokoláda, nakonec vanilka. Ani její sladkost ale nevyhladí značně zdrsnělý jazyk.
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, ale vliv dřeva už je na mě až moc.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.