ZPĚT

Recenze:

Láhev: Wild Turkey 81 Proof
Autor: Hunter
WB
Aroma: Aroma se zdálo zprvu uzavřené, nechal jsem tedy bourbon z plastové 50 ml miniatury, kterou mi daroval josé, asi hodinu odstát a bylo to k dobru věci, vůně se pěkně otevřela. Pomerančová marmeláda, hřebíček, sušená kůra citrónů, čokoláda, exotická dřevitost, vanilka, sladká kořenitost.
Chuť: Medově nasládlá, jemně pomerančová, čokoládová, v závěru se sladkým kořením a pikantní dřevitostí. Uhlazená, bez rušivých pachutí.
Shrnutí: Nedávno jsem měl možnost ochutnat verzi 101 proof, a zřejmě jde o ojedinělý jev, kdy je ubrání volume alkoholu k dobru věci. Děkuji josému za miniaturu.
Body: 84

Autor: Torrez
Aroma: Zprvu zajímavá citrusová kyselost se rychle změní v bourbonovou klasiku; sladko-kyselý octový sirup. Později až olejnatá máslovost.
Chuť: Spíše do kysela, v duchu vůně. Trochu zelených jablek.
Dozvuk: Řidší, ale existující, také do kysela.
Shrnutí: Určitě je to z lepších bourbonů co jsem měl, ale stejně... Asi to pro mě úplně není :snooty:

Autor: lalos
WB
Aroma: Poměrně lehká, jemná vůně. Samozřejmě tam je vanilka, cukrový sirup, sladký parfém, chybí tam tradiční bourbonovitá lakovost.
Chuť: Velmi sladká, opět lehká, až nebezpečně pitelná věc. Kopec vanilky, karamelu a vánočního koření
Dozvuk: Poměrně krátký, opět s vanilkou, medem a projevuje se tady i ten silně opálený dubový sud, spíše než hořkostí je to jemná ostrost.
Shrnutí: Velmi jednoduchý, klasický bourbon. Prostě vanilka a to je vše. Žádné ředidlo, žádná režná zemitost, minimum dřevitosti. Tohle je vyloženě chlastací záležitost, kdy jste schopní zmizet půl lahve a skoro si toho nevšimnete. Nic špatného tam není, žádné složitosti tu ale taky nehledejte.

Autor: tornado
Aroma: Zpočátku ne moc příjemné: syntetické ředidlo. Po chvilce si na to ale zvykám a hodnotím spíš jako neobvyklé. Po odstání se znatelně nezmění.
Chuť: Lehká a nevýrazná. Trochu nasládlé stopy umělohmotnosti a vanilka. Působí dost jednoduše.
Dozvuk: Přidá se decentní kořenitost a bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí: Pít se dá, mě ale neoslovil.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.