ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Solist Moscatel
Autor: Nethar
WB
Aroma: Bohatý, velmi intenzivní, vanilka, karamel, rumově kořenité.
Chuť: Hodně sladká chuť, rumová.
Dozvuk: Rozinky v čokoládě, dlouhý a skvělý.
Shrnutí: Přijde mi, že je v podstatě jedno, kterého Solistu zvolím, je to tak intenzivní a bohaté, že zaujme každý. Jen na to musí být ta správná nálada.

Autor: josé
WB
Aroma: hodně podobné Manzanilla finish. trocha sherry zatuchlosti, tmavého dřeva, vajíček. tato je víc sladká, do vanilkova, skořice a čokolády. nějaké přezrálé tropické ovoce - mango, ostružiny. kokos, med. po odvětrání mě nepříjemné složky naštěstí mizí (b.2/3)
Chuť: velmi příjemná, jen lehce dřevitá, maličko trne. šťavnatá, nasládle ovocná. trocha pikantnosti a koření, teatree. plná a výrazná (b.3/4)
Dozvuk: lehká ovocitá nakyslost, kiwi. větrovost. pak už odeznívá čokoláda a skořice. hřeje (b.1/2)
Shrnutí: všechny jsou to plné a výrazné whisky. vliv použitých sudů je hodně znát bez přehnané dřevitosti. všechny stojí minimálně za ochutnání. (b.0/1)
Body: 6

Autor: tornado
Aroma: Příjemné, intenzivní. Zdálky: lehce kyselé víno s čokoládově rumovými tóny. Zblízka trochu připomíná brandy. Perník, nepatrně připáleného koláčového těsta, rozinky a stopa kakaa. Po odstání se objeví trochu hrubších tónů grapy. Zajímavá kombinace hutnosti a svěžesti. Určitě stojí za hlubší průzkum.
Chuť: Výrazná, vyšší procenta jsou příjemně znát. Trochu kyselejší travnatost a nepatrně olejnatá chuť. Opět mě napadá brandy a grapa. Špetka opáleného dřeva, připálené koláčové těsto a pikantnější pálivost.
Dozvuk: Bohužel není moc dlouhý. Zdůrazní se hlubší, tmavé tóny stařené grapy. Zanechává suchý dojem s náznakem třešní.
Shrnutí: Zajímavý a hodně neobvyklý kousek. Zaujal a další ochutnávce bych se určitě nebránil.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Intenzivní, sladké, trocha uměliny. Jablečná povidla, sladké koření, rumové pralinky, rozinky, med.
Chuť: Plná, suchá. Soulad pikantní kořenitosti a ovocné sladkosti. Lehce vypáleného dřeva.
Dozvuk: Jablkové křížaly, mokré těsto, dřevo jehličnanu.
Shrnutí: V chuti není přehnaně intenzivní – spíš zdrženlivá, ale skvěle vybalancovaná.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.