ZPĚTRecenze:

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
Autor: Nethar
WB
Aroma: Velmi hutné, bohaté, sladké, výrazné, perníkové, ostré.
Chuť: Kořenitý příděl, rozinky, čokoláda.
Dozvuk: Snad jemnější než včerejší Kavalany, hebká sladkost (v rámci procent).
Shrnutí: Kavalan Solist, je mi skoro jedno co to je vlastně za zrání, prostě je to výrazná a dobrá mrcha, co někdo ještě považuje za whisky :-)

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
Autor: josé
WB
Aroma: sladké, koňakové, hrozinky, skořice. přesto lehké svěží. tmavé dřevo, hořká čokoláda. moc příjemné. černé třešně. bylinky, meduňka, pryskyřice (b.2/3)
Chuť: výrazně opálené dřevo. připálené hrozinky na vánočce. sladká ovocnost. přesto si zachovala šťavnatost a pikantnost. není to slaďák. perník. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý. odeznívá chuť. příjemná rovnováha mezi sladkostí a lehce nakyslou šťavnatostí. jemné dřevo, čokoláda, hrozinky a karamel (b.1/2)
Shrnutí: není to žádný přeslazený mazlík. zachovává si živost a hravost. všechny jsou to plné a výrazné whisky. vliv použitých sudů je hodně znát bez přehnané dřevitosti. všechny stojí minimálně za ochutnání. pro mě je tato PX nejpříjemnější z testovaných. za půlbody (b.1/1)
Body: 7

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
Autor: nidan
WB
Aroma: hutné zatuhlé sherry, lak, spíše hořkost než sladkost, vůně spíše uzavřená, tak přidáme vodu, dostaví se ovocné tóny a slad, voda moc nepomohla.
Chuť: sladká, alkohol je znát, čokoláda, koření, v puse olejnatá a plná, trochu tabáku a dřevitá svíravost, voda rozvine čokoládu a slad
Dozvuk: střední čokoládová, opražený slad a ostřejší koření(asi pepř), voda dodá navíc slad a oříšky
Shrnutí: je to takový rychle ovoněný new make, sud celkem zatuchlý, úplně mi nesedí, voda jí moc nepomůže, spíše naopak. Za tu cenu bych šel radši do Vinho Barrique nebo Sherry cask, ty mi sedí více.

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
Autor: tornado
Aroma: Hlubší koňakové tóny (perník, rozinky). Zlehka opálené dřevo, nepatrně medově nasládlé, místy probleskují oříškové tóny sherry. Po odstání se znatelně nezmění. Líbí se mi, naslepo bych tipoval brandy / koňak.
Chuť: Příjemně intenzivní. Nejprve náznak brandy / koňaku, pak hezky zahřeje ústa a objeví se tvarůžkové tóny sherry.
Dozvuk: Pozvolna bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí: Hezký, intenzivní kousek. Za vyzkoušení stojí určitě, zde bych si lahev doma dokázal představit. Kolikpak stojí? No, tak zatím asi ne...

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
Autor: xenopus
WB
Aroma: Mohutné (ale rychle vyprchává), trochu zatuchlé (taky vyprchá). Pecičky červeného ovoce (rybíz), červená moruše, vlhké zatuchlé dřevo.
Chuť: Plná, vláčná, olejnatější. Není to vyloženě to tlamolepné sherry, přítomen je dub i s trochu pikantní kořenitosti. Ovoce a čokoláda.
Dozvuk: Trocha zatuchlosti, tříslovitost dřeva, ovocnost, ořechy. Stopa síry, nemohu si pomoct...
Shrnutí: Hádám, že by pomohlo pár měsíců v sudu navíc. Tak jako tak velmi dobré.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.