ZPĚT

Recenze:

Láhev: El Comandante Reserva Exclusiva
Autor: Hunter
Aroma: Kořenitě lékořicová vůně mě baví od první chvíle, dokonce mi trochu připomíná Presidente Marti. Ořechy, exotické dřevo, včelí plástve, propolis, hašlerky, Jägermeister.
Chuť: Chuť dobře odráží vůni. V dochuti se ještě přidá větrovost. Sladký je tak akorát. Dozvuk je nasládle lékořicový, kořenitý. Po odvětrání ve sklence krásně zavoní cedr.
Shrnutí: Ochutnán v českolipském baru Egypt, kde je nabídka čítající více než 60 druhů rumů. Dost zaujal. Pro mě z pěti ochutnaných druhý nejlepší rum večera.
Body: 87

Autor: josé
Aroma: těžké, sladké, melasové. karamel, vanilková dřevitost. přezrálé ovoce v pozadí (broskve, meloun), kůže, kokos. chvilemi se vynoří i něco kořenitého, možná káva. v zásadě příjemné. po odvětrání z prázdné sklenky cítím výrazný marcipán (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. sladkoovocně šťavnatý s citronovou kyselostí. hřejivý. cítím bohužel i peckovou nahořklost. pikantní jehličky vysušují (b.2/4)
Dozvuk: sladký. odeznívá chuť. už trochu lepivý. keřenitý. třešňový kompot (b.1/2)
Shrnutí: rum, který mi asi neutkví v paměti. takový klasický profil. vůně se mi líbí, chuť pokulhává (b.0/1)
Body: 5

Autor: josé
Aroma: výrazně mandlové, nasládlé, káva, dřevo. hladivé. rozteklá čokoláda. trochu lihové. lékořice, kandovaný pomeranč. jablečné křížaly. (b.2+/3)
Chuť: sladkost 2/3. slušná dřevitost, pikantní koření, hřebíček, výrazná skořice. šťavnatá ovocnost, třešňový kompot, pendrek. (b.3/4)
Dozvuk: sladkost. odeznívá chuť. dřevo, lékořice, skořice. (b.1/2)
Shrnutí: příjemný, sladší (ještě únosně). cena 800 za flašku je v pohodě. (b.0+/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.