ZPĚT

Recenze:

Láhev: Cezar Vinjak
Autor: tornado
Aroma: Mezi jednotlivými vzorky velký rozdíl necítím. Lehce mi to připomíná Martel VSOP, je ale znatelně méně intenzivní. Celkově má těžší kořenitý nádech. Po odvětrání se projeví náznaky perníku a medové nasládlosti. Starší miniatura na mě působí jako trochu intenzivnější a nepatrně příjemnější.
Chuť: č.1: Medová nasládlost, rozinky, nepatrně perníku a občas i náznak kouře. Hezky hutná a až překvapivě sladká. V něčem mi trochu připomíná Metaxu.

č.2: Oproti vzorku č.1 je znatelně vodovější a méně intenzivní. Trochu medové nasládlosti s náznakem rozinek a to je tak vše.
Dozvuk: č.1: Příjemně intenzivní a hezky dlouhý. Tělo chuti se bez velkých změn přenáší do dozvuku. Ke konci sládne a objevují se lehce kouřové tóny.

č.2: Oproti vzorku č.1 i zde je opět cítit pokles. Dozvuk rychle zmizí a zanechává pouze lehký dojem medu, s lehkým podkresem máslových sušenek a nepatrným náznakem vlašských oříšků.
Shrnutí: č.1: Vůně se mi příliš nelíbila, ale chuť a dozvuk to celkem vyrovnali. Jednodušší, ale jinak docela příjemná brandy.

č.2: Ničím mě nezaujala. Nic špatného v ní necítím, bohužel ani nic zajímavého. Chuťově hodně jednoduché, pro mě docela velká nuda. Na nenáročné popíjení by snad mohla stačit. Oproti starší verzi je to velmi znatelný pokles.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.