ZPĚT

Recenze:

Láhev: British Navy Pusser's Rum 40%
Autor: Kobalt
Aroma: Zajímavý, svěží, sladká vegetace (ale ne agricole), zelené ovoce, lehká kouřovost, troška dřeva, sušené ovoce, překvapivě sladká, jemná.
Chuť: Sladká, jemná a výrazná, plná. Gumové bonbony.
Dozvuk: Troška agricole, gumové bonbony, sladké koření, hořká čokoláda.
Shrnutí: Výtečný pohodový rum. Nelson blood je ještě o trochu lepší.

Autor: Radek
Aroma: Zastřenější čokoládové tóny.
Chuť: Dobrá, příjemná byť poněkud fádní chuť, trochu čokolády.
Dozvuk: Mírný náznak hořkosti.
Shrnutí: U tohle rumu hodně záleží na tom s čím ho srovnáváte. Pokud je pit samostatně, je to takové příjemné nenáročné pití. Já jsem ovšem provedl přímé srovnání s British Navy Pusser´s Rumy 54,5% a 75%, a tady už prostě nestačí s dechem a začíná nudit.
Body: 80

Autor: josé
Aroma: suchá a výrazná dřevitost někam k A.O. a zároveň trochu míza a oloupaný klacek. prach ze slámy. zvláštní projev. (b.2/3)
Chuť: sladkost 0/3. nahořklé dřevo a ořechy, lehce svíravá. šťavnatá, grepová kůra. uhlazená, hřejivá. karamel. (b.2/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. hřejivý, pikantní. hodně tmavé čokolády. (b.1+/2)
Shrnutí: osobitý a pohodový rum. základní plnění. sušší, povedený rum. cenovka nad 500 kaček odpovídá výkonu. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Z počátku není moc příjemné. Suché, hlubší tóny brandy, podkreslené syntetičností leštěnky (ta brzo zmizí). Dřevo, perník, nepatrně připálené koláčové těsto, rozinky. Po delší chvilce i špetka třtiny a medu. Nakonec se mi začíná líbit. Po odsání se objeví i jemný náznak mandarinek a travnatosti jitrocele.
Chuť: Hutná, nepatrně olejnatá a suchá. Jemný náznak třtiny, perník, nugátová čokoláda, mandle.
Dozvuk: Hřejivý, suchý. Objeví se připálené těsto, jinak pozvolna doznívá chuť. V úplném konci jde nepatrně do medové sladkosti.
Shrnutí: V prvním okamžiku mě odradil nepříjemný nádech leštěnky, ten naštěstí rychle zmizel a dále již nebylo co vytknout. Moc hezký kousek. Naslepo bych spíš tipoval brandy. Lahev si doma dokážu představit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.