ZPĚTRecenze:

Láhev: Bowmore 8 yo 2000 S&S
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lehčí typ rašeliny, citrusy, sušená grepová kůra. Popelnatost a suchost.
Chuť: Po nesmělém aroma překvapí v chuti. Ostřejší, štiplavá, citrusová bomba. Střední tělo, rašelina, olejnatost. Pikantní dochuť s tóny kořenitého bílého vína, v úplném závěru pak popelnatá dochuť.
Shrnutí: Ochutnána na degustaci BR a nyní po více než půl roce jsem přechutnal odlitý vzorek. Velký dík josému za možnost ochutnat.
Body: 87

Láhev: Bowmore 8 yo 2000 S&S
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Nejdříve začíná takovou citronově nakyslou rašelinou, je to prostě docela ostré ve vůni na těch 46, ale jak si nos zvykne, tak pak rychle přechází do sladké rašeliny, takže vlastně takový typický Bowmore (hliněné bonbóny). Není to nějak přehnaně intenzivní a bohaté, ale je to vyrovnané a určitě ne nepříjemné.
Chuť: Hodně sladké, olejově chladivé i hladivé, sladké, sladké.
Dozvuk: Sladkost, marshmallow s příchutí rašeliny, později vždy se ale umí ozvat a na jazyku dřevitě zapíchá.
Shrnutí: Příjemně voní, pak pohladí na jazýčku, aby na rozloučenou rozverně štípla. Já myslím, že pěkný zážitek. Díky josému za možnost ochutnat!

Láhev: Bowmore 8 yo 2000 S&S
Autor: josé
WB
Aroma: umírněná. nevyhraněná, vlastně vyvážená. je tu kouř, dehtovost papírové lepenky. dále si nelze nevšimnout nasládlé dřevitosti suchého A.O. a citrusových tónů, citronové kůry. meruňky, seno, mandle. líbí se mi. (b.2/3)
Chuť: v chuti odpovídá vůni. kouř, dřevitost A.O. jen lehce nahořklá, sladké, sladové. šťavnatost citronové kůry není tolik, jen náznak. vlašské ořechy, hřebíček, kmín, térovost (b.3/4)
Dozvuk: kouřovo dřevitý. odeznívání chuti. smetanová čokoláda s vanilkou a zároveň přepražený slad a káva (b.1/2)
Shrnutí: můj příspěvek na XI. degustaci Bratrstva rašeliny. kouřovost není dominantní, pěkně se doplňuje se sladkostí, dřeva akorát, navíc to po bourbonu můžu. při porovnání prvních poznámek s posledními mi je jasné, že lehká oxidace poloplné lahve prospěla aroma i chuti k lepšímu. napoprvé mi přišla mladá, ostrá, drsná. při dopíjení lahve spíše milá a mazlivá. oblíbil jsem si ji. (b.1/1)
Body: 7


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.