ZPĚTRecenze:

Láhev: Caol Ila 2001 Hermitage GM Private Collection
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladkokyselá rašelina. Vliv vína je patrný, přidává ke klasické rašelině ovocnou nakyslost, to mám rád. Nasládle gumová vůně připomíná kolečka ze stavebnice Merkur. Trocha zatuchlosti, zemitosti, ale kyselé a přezrálé ovoce (angrešt) to dobře vyvažuje. Občas vykoukne ještě nějaká peprmintová čokoláda.
Chuť: Olejnatá, zprvu jemná, hodně ovíněně nakyslá. Po jemnosti přichází koření a nakyslost, přejde do rašeliny a v zakončení dominuje nakouřenost a popelnatost. V úplném závěru už je vyloženě suchá.
Shrnutí: Ochutnána během XI. degustace BR a nyní po delší době znovu. Mé celkové skóre je průměrem obou ochutnávek. Výborná Caol Ila, dle mých poznámek vůbec nejlepší z osmi ochutnaných whisek z této palírny. To ovínění jí prospělo a dodalo na výrazu. Výsledky přímo z degustace BR si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10
Body: 89

Láhev: Caol Ila 2001 Hermitage GM Private Collection
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Ovocně nakyslá rašelina, do oleje se míchá svěžest z vína, je to zajímavý mix, je fakt, že mi to asi evokuje Laphroaigy po červeném víně, které jsem měl lahve, mně to voní dobře, minimálně to jde do všech světových stran, tak to hledání člověka zabaví. Sklenička s šumícím rozpustným vitamínem C a rozpustným uhlím ;-) I snad jakési chlebové tóny.
Chuť: Olejově hustá, dílenská, ale i ostrá, dost sladká, ale i slaná (to tam dělá neplechu).
Dozvuk: Dlouhý dozvuk rašeliny, bez těch cukrkandlů okolo.
Shrnutí: Shodou okolností jsem tuto whisky ochutnal v poslední době třikrát. Dvakrát tedy díky degustaci Bratrstva rašeliny (tam a pak přechutnávka), potřetí v Brně na degustaci, což jsem si jako správný kořala ani neuvědomil. Na degustaci Bratrstva jsem ji měl ve spodní části žebříčku, ale ten byl nabitý hodně peckami. V Brně jsem ji měl na vrcholu žebříčku, ale tam ty soupeři byly zase slabší. No a při přechutnávce musím uznat, že je taková rozlítaná, chvilku sem, chvilku tam - ve vůni to je takové zábavné, v chuti už jako že si nemůže vybrat a dozvuk je pak spíše nudný. Tak si to přeberte, jak už to tak někdy bývá, pokaždé je ten dojem trochu jiný, budu ji muset ještě párkrát omylem ochutnat :-)

Láhev: Caol Ila 2001 Hermitage GM Private Collection
Autor: josé
WB
Aroma: velmi příjemné. maličko zatuchlá sherry ovocnost. červený rybíz. měkce suché dřevo. trocha rašeliny. slad. červený rybíz. vyvážený poměr ingrediencí. lívance, hřebíček, tabák do vodnice, meruňka. (b.2/3)
Chuť: slušná porce mírně popelového kouře. pak už se o slovo hlásí pikantní dřevo a sušší sherry. rybízová marmeláda. koření, jehličky - asi to bude sudovka. plná, mazlavá. (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý. koření, tmavé dřevo, hřebíček a kouř. (b.1/2)
Shrnutí: povedené. dobře zvolený poměr složek. nic není přepálené. spíše vyvážené, sladěné. naslepo přechutnán vzorek z 11. degustace bratrstva rašeliny. dobře Króča vybral. tipoval jsem finish po sherry a ono je to zatím červené víno. (b.0+/1)

Láhev: Caol Ila 2001 Hermitage GM Private Collection
Autor: joy
WB
Aroma: na první přivonění uzený losos, po rozdýchání sladkost, vanilka, ovoce, slanost mořského pobřeží, kyselkavost
Chuť: hladivá, sladká, olejnatá, pomeranče, kouř, koření, kyselkavost
Dozvuk: jemný, sladký, koření a temné ovoce s jemným kouřovým suchým dozvukem
Shrnutí: Pro mě asi nejlepší Caol Ila, kterou jsem dosud pil a jedna z nejlepších nakouřených


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.