ZPĚTRecenze:

Láhev: Isle of Jura 1993 Boutique Barrels
Autor: Hunter
WB
Aroma: Kůže, propolis, hodně koření, nejvíc je znát skořice, těžká nasládlá ovocnost, větrovost, hřejivý dojem. K tomu je i něco, co mi evokuje ztrouchnivělé dřevo a tahle linka přechází až do rašeliny.
Chuť: Sherry vliv, do toho hromada koření, na degu BR mi přišla spíš sladká, teď při přechutnávce spíš směs slaného a sladkého se suchým dozvukem. Trocha jódu, rašelina, velmi opálený sud. V dochuti spálené, zuhelnatělé dřevo, to už snad hoří celá vesnice...což je už trochu apokalyptický dojem, ale je to tam. Po taktice spálené země to dole v údolí čmoudí a my se s Króčou, Netharem a josém na kopci kocháme výhledem a pijeme Isle of Jura.
Shrnutí: Ochutnána během XI. degustace BR a nyní po delší době znovu. Mé skóre z degu BR bylo 89 bodů, ale zvedám na 91. Moje v pořadí osmá ochutnaná whisky z této palírny a s přehledem nejlepší. Velmi kvalitní a zajímavá whisky, bohatá, plná, silná, naslepo bych asi hádal něco ze single cask dílny BenRiachu, což je jedna z mých nejoblíbenějších palíren. Výsledky přímo z degustace BR si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10
Body: 91

Láhev: Isle of Jura 1993 Boutique Barrels
Autor: Nethar
WB
Aroma: Skvělá vůně, bohatá, sladká, černý rybíz, ostružiny, vanilka, ovoce. Bez "jurovských tvarůžků", ale s jakousi příjemnou houbovou dřevitostí.
Chuť: Houbově slaná chuť, snad trochu těch tvarůžků. Nemůžu říct, že by byla přímo sladká, že by byla přímo rašelinná, je prostě taková svá. Procenta jdou znát.
Dozvuk: Dozvuk je výborný a dlouhý.
Shrnutí: Pro mě vítěz XI. degustace Bratrstva rašeliny. Při přechutnávce jsem srovnával s 21 yo - ta je jemnější, v chuti bohatší, asi ne tak svěží, spíše více "surově lesní". Obě stojí za hřích.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.