ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker Red Label
Autor: Anonymous
Aroma: Ostrá travnatá kyselost,po chvíli hořký slad,v pozadí možná náznak vanilky,ale nebýt popisu výrobce tak si jí snad ani nevšimnu.
Chuť: Hodně štiplavý Speyside rychle přechází do umělé dřevitosti.
Dozvuk: Velmi dlouhý,hořký,kouřový,ale nakonec po chvíli cítím mírnou sladkost
Shrnutí: Pro mě docela agresivní whisky, na jednu stranu je to dobře a na druhou ne.Na doma to opravdu není ale do hospody je to pro mě "Number one" v poměru cena/kvalita.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Ořechy, nasládlost, mírná parfémovost, špetka ovoce.
Chuť: Na jazyku řídká, chuťově nezáživná, v dochuti dřevitě nahořklá.
Shrnutí: Táta doma našel nějakou starší flašku Red labelu, tak jsme ji zařadili do srovnávacího testu s Ballantinkou 12yo a Gold Cockem 12 yo. Design etiket je jiný, než v současnosti, takže jsem na whiskybase našel lahev s tímto designem. Proto jiný odkaz, než mají ostatní. Výsledky srovnání byly dost skokové, s přehledem nejlepší byl Gold Cock 12yo, poslední samozřejmě Red Label, ale Ballantinku chci otestovat ještě s jinými soupeři, tak její recenzi až někdy později po dalších srovnávacích přechutnávkách.

Red Label mi kdysi celkem chutnal, ale je to už hodně dávno a single malt jsem tehdá ještě vůbec neznal, teď jsem si na něm už nijak zvlášť nepochutnal, vůně byla ale docela v pohodě na blend. Koupit bych si ho už nekoupil.
Body: 73

Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Slad a cukr trochu stydlivého kouře
Chuť: Umělohmotná z chutě se snaží něco vystoupit na povrch, ale než k tomu dojde, tak se už probojovává něco jiného.
Dozvuk: Není to nic moc, ani délka ani ta objevující se hořkosladkost
Shrnutí: Na téhle whisky není nic vyloženě špatného, ale ani nic dobrého. Do drinku dobrý.
Body: 68

Autor: Nethar
WOL
Aroma: Nakysle travnatá whisky, po chvíli začínám vnímat nasládlost, sladovitost. Jsou whisky, jejichž vůni dlouze nasávám a vychutnávám si, tady mě to nijak neláká. Po pár minutách stání a pár kapičkách vody je úvodní dojem naopak velmi sladký, ale docela rychle odezní a vrací se do původní trpké polohy.
Chuť: Zajímavá kouřovitost, dřevitost, ale gumovitost přechází spíše do nepříjemné umělohmotnosti než zajímavé rašelinnosti. Kožená. Ne, už ne, stačí, děkuji.
Dozvuk: V úvodu uměle hořký a nepříjemný, postupně ale odezní a zůstané klasický nasládlý dozvuk, který bych čekal od skotské míchané whisky, ok.
Shrnutí: Johnnie Walker Red Label jsem už dlouhou dobu nepil. Když jsem se teď k němu vrátil, abych ho porovnal se silnějšími soupeři, sice bitvu dle očekávání prohrál, na doma už jsem z toho bohužel vyrostl, ale do hospody je myslím přijatelnou volbou.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Zase lesní Jura s citrónem, hodně svěží, pak pomeranče sládnou, rašeliná, zrumovatělá, přijde mi občas méně výrazná než dvojka, ale nejsem si jist.
Chuť: Podobný jako ve dvojce, mírně nahořklá, možná ne tak umělohmotná, spíš čistá rašelina.
Dozvuk: Rašelinně jurovitý, trošku hořký.
Shrnutí: Těžko rozlišovat oproti dvojce, střídal jsem je různě a chvilku výrazné rozdíly jsem po pár minutách už nechytil.

Autor: Severan
WB
Aroma: Umelina, jemné mango, vanilka, med, púpava s pridanou vodou trochu suché drevo, výraznejšia vanilka, púpava, umelina sa premenila na vôňu trstinového cukru
Chuť: vanilka, jemný karamel s kvapkou smotany, po pridaní vody je výraznejšia vanilka aj karamel, zmizne smotana a objavuje sa medovosť
Dozvuk: horké kešu, punč, po pridaní vody je menej horký, cítiť med a výrazne kešu
Shrnutí: Asi najlepšie z troch blendov ktoré som mal k dispozícií vyskúšať a začať s nimi. Red Label mi chutil najviac a pri ňom som zrejme asi už pochopil ako to vlastne treba celé degustovať aby ma to tak nepáliloa bolo viac cítiť chuť. Čo ma prekvapilo je výrazne lepšia chuť s trochou vody, ale naozaj málinko vody.

Autor: Torrez
Aroma: Obilně lihová, jemná
Chuť: Nějaké kyselejší ovovce, trochu hořkosti, hrubší
Dozvuk: Jemně kouř, slabá hořkost, jinak slabší a řídký
Shrnutí: Asi to odpovídá ceně, pár světlejších momentů tam bylo. Testoval jsem i proti Ballantines Finest a Queen Margot a rozdíly byly znát, JW trochu pokulhával, ale taky měl co nabídnout.

Autor: Walter
WOL
Aroma: Lehčí nakyslost zelených (nedozrálých) angreštů a citrónků, náznak kůže, pepře, snad i kouře, jemná lihovost.
Chuť: Ovocná nasládlost s nakyslostí, ku škodě šmrnclá přídavkem umělohmotnosti, drobná peprnost, troška čerstvého dřeva, trávy, na pozadí větrovost.
Dozvuk: Kratší až středně dlouhý, v počátku nepatrně hřejivý, na jazyku a patře peprný, s dozníváním dřevité nahořklosti, trávy, kouře, slanosti.
Shrnutí: Jedna z nejznámějších blended whisky, která uhrane spíše vzhledem lahve než samotným obsahem. (Pozor, tím nechci říci, že je špatná. Jen ji krapet sráží jistá míra umělohmotnosti se závěrečnou nahořklostí, kterou zde vnímám jako pomyslnou hranu něčeho, co jsem ještě schopný akceptovat. V přímém porovnání s Teacher's Highland Cream, kterou tady mám zrovna nalitou, u mě Johnnie prohrává. Vůně, chuť, dozvuk, v tom všem mně přijde Teacher's zajímavější, snad i lepší...)

Autor: dFamousMouse
Aroma: sladová sametovost jemného alkoholu
Chuť: typická štiplavost alkoholu jiných - mně známých blendů - je zde zahalena..snad slabou kouřovou záclonkou , snad něčím zemitým, ale ne zase rašelinovým
Dozvuk: rychlý švihácký odchod pána s vycházkovou hůlkou, tak rychlý, že já začátečník nejsem schopen zachytit nic výrazného
Shrnutí: vydal jsem se na začátečnickou pouť po levných míchaných whiskách...jsem tedy vděčný za každý náznak něčeho,čím se jedna blendka odlišuje od druhé a je to k něčemu dobré a ne samoúčelné...JW tedy plusový bod za náznak kouře a opravdu jemnou chuť alkoholu..... až jsem v pokušení to změřit,zda nemá Red Label jen 35 promile :lol:

Autor: lalos
WB
Aroma: Nevýrazná lehká vůně, štiplavý alkohol, slad, jemný ale opravdu jemný závan kouře, glycerol
Chuť: Sladké červené kuličkové ovoce (brusinky, rybíz), kyselkavost, sušené bylinky
Dozvuk: Velmi krátký, nepříliš výrazný. Slad, pak troška kořenito-dřevité hořkosti a je fuč.
Shrnutí: Typická lahev pro návštěvy z nejspodnější poličky. Je natolik vyhlazená, že z ní naprosto nic nevyčnívá, a tak mě dost nudí. Za stejnou nebo menší cenu je lepší Grant‘s Ale Cask nebo B&W. Kvalita tady odpovídá ceně. Jako základní blend vhodná pro nenáročné návštěvy, na mixování do drinků případně jí nepohrdnu v hospodě, jinak mi ale moc nechutná. Napadá mě výraz ultrakonzervativní.

Autor: salam15
Aroma: Kyselost, karamely, lehce rašelina a hlavně taková zvláštní vůně, která mi něco připomíná, ale nevím co - snad nemocniční prostředí (ale s jódem a Laphroaigem to samozřejmě nemá nic společného), olejnatost.
Chuť: sladkost, možná lehce sherry, závan kouře a alkohol, ta zvláštní vůně se projeví i v chuti, ale je to výrazně slabší než ve vůni
Dozvuk: krátký
Shrnutí: Jste si přečetli výše. Já jsem spokojen a mírně překvapen.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.