ZPĚT

Recenze:

Láhev: Talisker Triple Matured FoCM
Autor: Hunter
WB
Aroma: Štiplavost, rašelina, těžká až zatuchlá ovocnost, peprnost, med, sherry nasládlost, vyuzenost.
Chuť: Olejnatá, hodně peprná, štiplavá, výbušná, zároveň i svěží.
Shrnutí: Ochutnána během XI. degustace BR a včera po delší době znovu. Mé celkové skóre je průměrem obou ochutnávek. Velmi dobrý Talisker. Výsledky přímo z degustace BR si prohlédněte zde: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2128&start=10
Body: 89

Autor: Nethar
WB
Aroma: Mé oblíbené klasicky Taliskerové aroma obzvláštněné něčím voňavějším, hravějším, i sladším - vanilkou.
Chuť: Intenzivní, ostrý, no tak dobře - pepřový.
Dozvuk: Feferonky na jazyku, taliskerově zatuchlý, až trochu uhelně dřevitý.
Shrnutí: Všichni mi to vypili, moc mi nezbylo, ale chutnalo mi to :-) Mám pocit, že je nepatrně lepší než desítka, ale měl jsem je spolu jen jednou. Oproti tomu osmnáctku jsem měl s ní vícekrát a nad tou Triple Matured vyhrává určitě. Co mám osmnáctky láhev, tak mě zatím moc netěší. No a na degustaci BR jsem tento Talisker umístil ve tvrdé konkurenci kamsi kolem středu.

Autor: josé
WB
Aroma: po dlouhé době vzorek s plnou a silnou vůní. medová, ovoce - jablka, meruňky. perník a sherry (aka Glendronach Revival), suché dřevo. špetka kouře. hřebíček, kůže. vyladěný. (b.3/3)
Chuť: plné koření, hřejivého sladkého kouře, připáleného perníku. výrazné sherry, hodně sladké a zároveň šťavnaté ovoce (černé třešně, červený rybíz). pikantní, lehce drhne. moc příjemné. (b.3+/4)
Dozvuk: odpovídá chuti. sherry, dřevo. sladký. skořice. popelová ozvěna kouře nijak výrazná. po dlouhé době sůl.(b.1+/2)
Shrnutí: hodně mě nadchla. výrazná nálož sherry ovoce, perníku, koření doplněná rašelinou. sladká. dostala mě. výborná a výrazná whisky. přechutnával jsem vzorek z 11. degustace BR. vloni v silné konkurenci a náročném degustačním večeru jsem hodnotil o hodně níž. asi únava smyslů. či snad delší skladování pozitivně přispělo ke zvýraznění? (b.0+/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.