ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Barbados 12 yo Wild Cherry Finish
Autor: Hunter
Aroma: Hodně výrazná vůně, bourbonový náhul, do toho vůně kadidla z kostela, starý nábytek, exotické dřevo. Vše až brutálně výrazné, kořenité, pro mě paráda. Najdete tu i vůni čokolády, propolisu a lehce i láku od okurek.
Chuť: Chuť krásně sladěná s vůní, k tomu všemu je ale i příjemně nasládlá. Rozinky, hodně do bourbonu a exotického dřeva. V dochuti postupně vysychá.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Zaměřili jsme se hlavně na novinky roku 2016 od Plantation, novou single cask řadu, kdy jsme postupně ochutnali Réunion 15 yo, Panamu 8 yo, Haiti XO a Barbados 12 yo. K tomu jsme přidali i jedno starší single cask plnění, což byla Cuba 1998. Nová řada je naprosto fantastická, tento skončil v součtu našich hodnocení na čtvrtém místě z pěti ochutnaných SC.
Body: 92

Láhev: Plantation SC Barbados 12 yo Wild Cherry Finish
Autor: josé
Aroma: tohle na mě platí. čistokrevný bourbon, hladký A.O. kokos, vanilka. lehká lihovost, kanagon. za tím nepatrně nějaká květinová vůně. tmavá čokoláda se zvýrazní po odvětrání (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3. tady jsem po vůni moc změn stylu nečekal a opravdu. lehce nahořklé A.O. dřevo - drhnoucí, kořenitost, pikantnost. kokos, vanilka. trochu nebezpečně zabíhá do mýdlova. (b.2/4)
Dozvuk: sladký, dřevitě kořenitý. třešňové pecky, ananasová šťáva (b.1/2)
Shrnutí: tohle je takový klasický bourbonový rum. vůně je výrazná. žádné překvapení se nekoná. přesto v pohodě pitelný a dobrý. (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.