ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation SC Panama 8 yo Red Pineau Finish
Autor: Hunter
Aroma: Vliv bourbonu je od první chvíle hodně znatelný. Vůně je ostřejší, kořenitě štiplavá. Vanilka, med, míza, kokos, lák od okurek, propolis. Vůní a vjemů je přehršel, hodně se to ve sklence prolíná. Zprvu je ostřejší, pak krémová, do bílé čokolády.
Chuť: Napřed překvapí krémovou nasládlostí, pak se přidá čerstvá míza, sladké koření, vanilka, med, čerstvé syrové dřevo.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Zaměřili jsme se hlavně na novinky roku 2016 od Plantation, novou single cask řadu, kdy jsme postupně ochutnali Réunion 15 yo, Panamu 8 yo, Haiti XO a Barbados 12 yo. K tomu jsme přidali i jedno starší single cask plnění, Cuba 1998. Nová řada je naprosto fantastická a tento skončil z pěti ochutnaných SC na druhém místě. Žhavý adept na nákup celé lahve.
Body: 92

Láhev: Plantation SC Panama 8 yo Red Pineau Finish
Autor: josé
Aroma: směs výrazného kokosu a vanilky s nějakým nakyslejším ovocem. občas i lihově zatáhne. sladké, karamel. jakási kovovost, pryskyřice, bílá čokoláda. vývar. aroma je proměnlivé jak se složky přetahují mezi sebou. (b.2+/3)
Chuť: sladkost 1/3. lehce karamelově sladké. pak nastoupí šťavnatá vínovost, perlivost. pikantní kořenitost A.O., taninově svíravé. hravé. se slinami se ohladí a víc zesládne. (b.3/4)
Dozvuk: velmi příjemný. sladkost, citrusy, sladké dřevo. větrový (b.1+/2)
Shrnutí: pobavil mě hlavně tou mnohosložkovou vůní. (b.0/1)
Body: 7


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.