ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Haiti XO White Pineau Finish
Autor: Hunter
Aroma: Propolis, ananas, exotické dřevo, míza. Oproti svěžejší Panamě 8 yo Red Pineau Finish jde o temnější výraz. Trochu až gáza, medicinálnost (připomene třeba Angosturu). Rozinky, kandované ovoce a zakouřenost. Těžká, plná, originální a bohatá vůně.
Chuť: Zprvu výrazná kyselkavá ovocnost, pak příval jemné sladkosti, a pak už nastoupí míza a to nejlepší, co jsem kdy cítil u agricole stylu. Dochuť je pak stoprocentně ve stylu zemědělských rumů. Fantastický, originální.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Zaměřili jsme se hlavně na novinky roku 2016 od Plantation, novou single cask řadu, kdy jsme postupně ochutnali Réunion 15 yo, Panamu 8 yo, Haiti XO a Barbados 12 yo. K tomu jsme přidali i jedno starší single cask plnění, Cuba 1998. Nová řada je naprosto fantastická a tento skončil z pěti ochutnaných SC zcela zaslouženě na prvním místě, na jeho umístění na špici jsme se shodli oba. Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších rumů, co jsem ochutnal.
Body: 95

Láhev: Plantation SC Haiti XO White Pineau Finish
Autor: josé
Aroma: těžké, medicinální. jodová složka, mořidlo na nábytek. zlehka se vynoři vanilka, též mírná mízovost. tropická ovocnost, staré natřené dřevo. PX povidla. originální, výrazné. (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. sušše perlivá, ovocně šťavnatá. nahořklá dřevitost, hořké bylinky. třešňová povidla, ke konci se objevuje karamelová sladkost (b.3+/4)
Dozvuk: sladší. vzadu na jazyku ta medicínskost - mastička na afty, bylinky, kozlík. třešně. po delší době výrazná agricole zemitost (b.1+/2)
Shrnutí: originál každým coulem. to jsou u rumu nepoznané vůně a chutě. jak z jiné dimenze. jsem nadšen. skvělé! (b.0/1)
Body: 8

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.