ZPĚT

Recenze:

Láhev: A.H. Riise Non Plus Ultra
Autor: Hunter
Aroma: Medovina, skořice, rozinky, anýz, perník, lékořice, kůže, hřebíček. Plná, vrstevnatá vůně. Celkově v dojmu převládá sladká kořenitost.
Chuť: Na jazyku olejnatý, medovinově sladký, občas až trochu pouťový dojem, to když se ozvou žvýkačky Pedro (které jsou znát i u A.H.Riise Navy Strength). V dochuti rumově hřejivý, uhlazený, táhlý, zprvu sladký, ale pak postupně sladkost vyprchává a pokračuje hřejivá kořenitost.
Shrnutí: Nezískal si mě hned na první napití, ale postupně. Pomohlo i přímé srovnávání s jinými favority, například s mým oblíbeným Presidente Marti 15 yo. Bonusem navíc je i pěkná karafa, kterou asi jen málokdo po dopití vyhodí. Je i bytelná a uzávěr těsní tak, že za něj můžete držet plnou lahev a neotevře se. Kdo má rád tento sladší styl, nebude nejspíš zklamán, i když vzhledem k ceně se u A.H.Riise dají najít výhodnější nákupy. Ale zase bez té karafy.
Body: 92

Autor: Kobalt
Aroma: Sladký a táhnoucí se, jemný, hutný, citronové želé, jemný marcipán, ovocná sladkost, meruňky.
Chuť: Sladký, citrusový, sladký, výrazný, jemný, sladký, hodně výrazný a jemný, hutná sladkost, citrusové želé.
Dozvuk: Citrusové želé, citronový marcipán, hodně sladký.
Shrnutí: Jako, je to výtečný rum, ale... Je přehnaně sladký, zbytečně drahý a nenabízí o moc víc než ostatní rumy téhle značky.

Autor: Torrez
Aroma: Typický rumový pomeranč se skořicí a hned v zápětí nasmrádlá višňová sladkost, která ma slušnou hloubku. Na závěr lehký závan oříšků.
Chuť: Úder sladkosti a následuje koplexní chuť ze skořice, vanilky, pomeranče a višní v likéru. Dozvuk je krátký ve stejném duchu s drobnou hořkostí.
Shrnutí: Opět vynikající A.H.Riise, dle očekávání. Přípomínal mi XO Reserve, ale pravdou je, že nabízí něco navíc. Jestli to ale stojí za hromadu peněz navíc toť otázka. :?:

Autor: josé
Aroma: zajímavé, netradiční. dominuje zvláštní "kadidlová" vůně. něco mezi lékárnou, novým měkčeným PVC, výrazným včelím voskem, spáleným karamelem a pomerančovou kůrou. dřevo, skořice a lékořice. silné a výrazné (b.2+/3)
Chuť: sladkost 3/3. medovinové. oproti vůni překvapení. ovocná, tropická, šťavnatá - žvýkačky Pulse. meruňky. čokoláda. perníkové koření (b.3/4)
Dozvuk: sladký, ovocný. karamely, čokoláda. máta, kokosové dřevo a nakonec sušené meruňky. (b.1/2)
Shrnutí: zaujal mě ve vůni. nepředpokládaně ovocná chuť. ta je hodně podobná souběžně porovnávané variantě Copenhagen Gold Medal. u Non Plus Ultra je zase více koření. tento mě zaujal o trochu víc. zajímavý rum. dva vzorky a jsem naslazený na týden dopředu. (b.0/1)

Autor: mahdi
Shrnutí: Tezka ovocna vune, silny aroma, hutna sladka nektar klasickej Riise = sladka bomba. Chut stejne jako vune. nicmene rafinovanejsi, je tam toho vic, nez jen cukrkandl + ostrejsi/pikantnejsi dojezd, rozhode palec hore, to me bavilo. Dochut slusna (nic zvlastniho). Prozatim nejzajimavejsi Riise. Zaroven extremne atraktivni lahev, lame mi srdce ji flaknout do kontysu na sklo. Povedeny, porad je to Riiise, kde jsem zatim nakup neopakoval, protoze to je zbytecne sladky, coz plati i zde.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.