ZPĚT

Recenze:

Láhev: El Ron Prohibido Habanero
Autor: Hunter
Aroma: Plná, silná vůně. Směs kávy, kakaa, kůže, čokolády, zvláštně kořenitá, až do sladké papriky a chili. K tomu melasa. Originální a zajímavá vůně.
Chuť: Po nadějné vůni přichází dost velké zklamání v chuti. Karamel, skořice, melasa. Ale je to mdlé, ploché a bez šťávy. Jednoduchá, jednovrstevná chuť.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. 3 Stars od Plantationu moc nevoněl ale dobře chutnal, tento rum z Mexika to má právě naopak. Takže doporučuju koupit lahev Plantationu 3 Stars a jeden panák El Prohibida. K Prohibidu můžete vždy přivonět a pít budete Plantation. ;)
Body: 80

Autor: josé
Aroma: silné, výrazné. sladkost. kvas na slivovici, ovocná nakyslost, švestky, evokuje mi portské. koření, dřevo, vařená rýže. trochu lihově divočejší. není to špatné (b.1+/3)
Chuť: sladkost 1/3. sušší, jehličkově pikantní, hřebíček, dřevo. výrazný karamel, spálený cukr. skořice. zastřená ovocnost, třešně, švestky (b.2/4)
Dozvuk: v dozvuku sládne do karamelu. hřeje. švestky se skořicí. opět to portské, dřevo, třísloviny (b.1/2)
Shrnutí: zajímavý ve vůni i chuti. připomínal mi portské. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Z počátku není příliš výrazné. Káva, trochu třtiny, lehce koňakové tóny. Po odstání se projeví náznak lihovitosti, hlubší ovocné tóny červeného vína, ostružiny, třtinová sladkost, tmavá čokoláda a nepatrný náznak lékořice.
Chuť: Není moc sladká. Na krátký okamžik lehká stopa přezrálých pomerančů, potom káva, tmavá čokoláda a rozinky.
Dozvuk: Tmavá čokoláda, káva, třtinový cukr. Zanechává dojem po tmavé čokoládě a třtinovém cukru.
Shrnutí: Jednodušší, ale celkem příjemný rum. Vzorek se mi pil dobře, k nákupu lahve mě ale nepřesvědčil. 3 roky navíc u verze Gran Reserva 15 yo jsou určitě k dobru.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.