ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation SC Belize XO Grapia Finish
Autor: Hunter
Aroma: Výrazně kořenité aroma je až koňakové, přidává se propolis, do toho dokonce nějaké přezrálé lesní plody, maliny, jahody, chvílemi až do červeného vína a kořenitě nakyslého ovoce. Po červeném víně se objeví i vůně růžového vína. Zajímavý profil.
Chuť: Chuť je zkrátka extrémně lahodná. Sladkokyselá ovocnost. V chuti je tento rum krásně jemný, nasládlý, kořenitý, uhlazený, hebký, přitom ale stále výrazný, koňakový a projeví se i vliv sudu po bourbonu.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. Společně s multi-islandem byl tento rum pro mě vrcholem ochutnávky.
Body: 94

Láhev: Plantation SC Belize XO Grapia Finish
Autor: josé
Aroma: výrazný kokos. silný a hutný tak, že by se dal krájet. za tím je vanilka, lehká ovocná nakyslost, kiwi, papája. dřevo, leštidlo na parkety. včelí vosk, ořechy a kousek čokolády. po odvětrání čistý A.O., lak. moc se mi líbí (b.3/3)
Chuť: sladkost 2/3. tady je to obráceně než u předchozího Haiti Tokaji Finish. tento je nejdřív sladký. pak vysychá a nastupuje dřevitá kořeněnost. bourbon sudy A.O., sladkokyselá tropická ovocnost. před polknutím hořkne a maličko mýdlovatí. plná silná chuť zvýrazněná sladkostí. (b.3/4)
Dozvuk: sladký. rozteklá čokoláda, med, kokos, vanilka, máslovky, skořice. mazlavý a hladký (b.2/2)
Shrnutí: překvapivě sladký rum. v kombinaci s výraznou bourbonovitostí funguje. musím doma zkusit dosladit whisky po bourbonu. také se zakulatí a ohladí? (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.