ZPĚT

Recenze:

Láhev: Crown Royal
Autor: Hunter
Aroma: Okena z dřevěného sudu? Má to v sobě něco z hodně špatného bourbonu, ale při druhé ochutnávce s odstupem času jsem našel lehký sherry nádech, který vůni vytáhl z hodnocení pod 50 bodů aspoň nad tuto laťku.
Chuť: Nejplošší a nejvodovější dojem, co jsem kdy u whisk(e)y měl, na jazyku nejprve štípe alkohol, pak přijde velké vzduchoprázdno, rozuměj vodovitost, snad dřevitost smíchaná s vodou, velmi velmi ploché, s dřevitým nahořklým nedobrým dokončením.Tohle je opravdu hnus velebnosti...
Shrnutí: Původně jsem měl sepsáno asi 45 bodů, druhá ochutnávka dopadla o trochu lépe, i tak je to pro mne nejhorší whisky zážitek tohoto roku a body jsou nakonec 55/100.
Body: 55

Autor: J.K.Ch
Aroma: Dřevo nádech rumu trochu kyselosti a něco chemického
Chuť: Vanilka s rumem, ale ... no ale řekl bych spíš s tuzemákem, trošku dřeva
Dozvuk: slabý krátký asi největší slabina tohoto kousku - nahořklá s (jak už někdo psal) umělou sladkostí
Shrnutí: Celkově chuť i vůňě je taková chlastovitá ... No zkusil jsem něco nového, ale už nikdy více tohle mi prostě nesedí
Body: 64

Autor: Kiwi
Aroma: Těžká okena, kyselé dřevo, nic k čemu bych chtěl čichat
Chuť: Dřevitá, tvrdší, lehounce nakyslejší (směrem k ovoci), ale přitom celkově působí mdle
Dozvuk: Žádný??, fakt strašně krátký, když už něco, tak dřevitý (prostě Kanada)
Shrnutí: Tak tohle bylo asi spíš šlápnutí vedle, to je tak když se vám doma sejdou pochybné láhve

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, žito, obilí, karamel, zvláštní alkohol. 2015 je méně výrazná a více karamelová.
Chuť: Sladká a jemná, karamel, směs obilí. 2015 je méně a hůř sladká, ostřejší a méně vyvážená.
Dozvuk: Sladký, obilí a karamel. 2015 je více ostrá, nahořká, obilnější a alkoholovější.
Shrnutí: 2000 je slušná whisky která mi chutnala, dobrý zástupce Kanady. 2015 je ve všech směrech horší.

Autor: Króča
Body: 58

Autor: Nethar
Aroma: sladké karamely, skořice, med, bohužel jsem si dříve někde přečetl recenzi (ó má chyba), ze které jsem si zapamatoval javorový sirup, takže už se toho dojmu nedokážu zbavit, ale asi to tam fakt je; každopádně podobnou těžkou sladkost bychom ve Skotsku hledali jen těžko
Chuť: ořechově nahořklá, posypaná cukrem a cizokrajným kořením
Dozvuk: zase ten dozvuk ve stylu jitrocelového sirupu na kašel, nahořklá sladkost, chvíli počkejme... a ano, je tam... už jsem se bál, že se nedočkám one americké (či zde kanadské) umělohmotné sladkosti
Shrnutí: vcelku dobré pití, na můj vkus trochu přeslazené, ale vzhledem k dosavadním zkušenostem s Amerikou jako takovou mě tenhle kanadský kousek potěšil a pít ho jenom zřídka, nevidím v tom problém

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.