ZPĚTRecenze:

Láhev: Plantation SC Haiti XO Tokaji Finish
Autor: Hunter
Aroma: Síla alkoholu je znát. Těžká, až trochu zatuchlá dřevitost, hodně kakaa a čokolády, k tomu exotické dřevo, které se mísí se štiplavou ostrostí a mírnou ovocnou nakyslostí, až do angreštu.
Chuť: Vůně moc sladce nepůsobila, o to větší překvapení z intenzity sladkosti v chuti. Tady se asi sudy po tokajském vyřádily. Sladkost je ale vyvážena suchostí kakaa a silným vlivem dřeva. Opět těžká dřevitost, do toho rozinky, propolis, čokoláda, větrovost a med.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. Haiti Tokaji Finish je opět zajímavé plnění od Plantationu, bohužel k sehnání jen za výrazně vyšší cenu.
Body: 89

Láhev: Plantation SC Haiti XO Tokaji Finish
Autor: josé
Aroma: jemné, něžné. sladce cukrové, květinová vůně. v ní se ukrývá dřevo a karamel. lihovost dík vyšší voltáži je, naštěstí ne nějak rušivá, spíše působí větrovostí. marcipán, sladká jablka. též jakási nasmrádlost - vlhká sláma, karton. (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. po poklidné vůni se v chuti změní v ostřejší potvoru. prvotní jehličkovost se se slinami ohlazuje a celkově sládne. pikantní koření, pepř, chilli, badyán. sladké hrušky, skořice. žvýkavá sladkost, karamel a slušná porce dřeva. (b.3/4)
Dozvuk: výrazně sladký. jemně pikantní s kořením. hruškový kompot. hořkost citronových jadýrek (b.1+/2)
Shrnutí: (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.